MSI GL65 Leopard vs Monster Tulpar T7 V19.5.1

Aikka

Hectopat
Daha fazla  

Bugün itibariyle neredeyse aynı fiyata sahip (Yaklaşık 13.800 TL) bu iki oyuncu dizüstü bilgisayarını karşılaştırırsak, hangisi bir adım öne çıkar?

Monster'ın bu modelinin artıları RTX2070 ekran kartı(MSI RTX2060), 17.3" 144 Hz ekran(MSI 15.6" 120 Hz), halihazırda içerisindeki işletim sistemi (Win10)(MSI FreeDos), ek olarak içerisinde 1 TB HDD oluşu(MSI sadece 256 GB SSD) diyebiliriz. Oldukça fazla aslında artısı karşılaştırılan bilgisayara göre.

MSI tarafına gelirsek işlemcisinin 10. nesil oluşu (i7 10750H)(Monster'da 9. nesil i7 9750h) ve sayılır mı bilmem ama marka bazında üstünlüğü. Her iki marka bilgisayarını da daha önce hiç kullanmadığım için MSI kalitesi veya Monster'da kullanılan malzemelerin kalitesizliği (internetten okuduklarımız) arasındaki fark ne derecedir bilemiyorum.

Soru açık, aynı fiyat, Monster lehine oldukça fazla farka rağmen yine de MSI kalitesi mi tercih edilmeli..?

MSI 15.6 Inc ve aynı fiyat ayrıca RTX 2060 2070 farkı da var. Tulpar'da kasa kalitesi daha üst seviye Abra'ya göre. Ben ekran boyutu, ekran kartı ve 120Hz 144Hz farkı sebebiyle Tulpar tercih ederdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu alıp 1 TB HDD eklerseniz attığınız arasında 406 ₺ kâr edersiniz.

E bir de Win 10 ekleyince yine hemen hemen aynı fiyata denk geliyor. Ancak sanırım siz bu iki model arasında Monster tercih etmelisin diyorsunuz galiba.

MSI 15.6 İnç ve aynı fiyat ayrıca rtx 2060 2070 farkı da var. Tulpar'da kasa kalitesi daha üst seviye abraya göre. Ben Ekran boyutu, ekran kartı ve 120hz 144hz farkı sebebiyle tulpar tercih ederdim.

Anladım, MSI'ın bir kalite farkı varsa da bu donanılsam farklar kadar da değil diyorsunuz.

Anladım, MSI'ın bir kalite farkı varsa da bu donanılsam farklar kadar da değil diyorsunuz.

Kesinlikle hocam, yani abra olsaydı derdim ki fark olabilir fakat Tulpar üst segment diyebilirim. Çok büyük farklar var arada bu farklara baktığımda Monster ağır basıyor hocam net bir şekilde.

Yanlış Bilgilendirme
Kesinlikle MSI almalisin. Evimde iki adet Monster bilgisayarim mevcut. Biri 1660 Ti Tulpar digeri de 960M Abra. Korkunc isinma degerleri, berbat ses ve batarya performansi var. 1660 Ti takili MSI 2060 takili Monster'dan en az %15-20 fazla performans verir. Ki sizin attiginiz MSI’da 10. Nesil islemci kullanilmis. Dusunmeden MSI almalisin.

Kesinlikle MSI almalisin. Evimde iki adet Monster bilgisayarim mevcut. Biri 1660 Ti Tulpar digeri de 960M Abra. Korkunc isinma degerleri, berbat ses ve batarya performansi var. 1660 Ti takili MSI 2060 takili Monster'dan en az %15-20 fazla performans verir. Ki sizin attiginiz MSI’da 10. Nesil islemci kullanilmis. Dusunmeden MSI almalisin.

Hocam konu dışı bir şey soracağım yakalamışken MSI'da ısınma sorunu yaşıyor musunuz? Hangi model kullanıyorsunuz oyun performansından memnun musunuz W'a S D klavye kısmında ısınma yaşıyor musunuz?

Hocam konu dışı bir şey soracağım yakalamışken MSI'da ısınma sorunu yaşıyor musunuz? Hangi model kullanıyorsunuz oyun performansından memnun musunuz W'a S D klavye kısmında ısınma yaşıyor musunuz?

Bende MSI laptop yok. 2 Monster laptop var ve bir adet ASUS TUF alacagim 4800H’li modelinden, ancak cok yakin arkadasimda var MSI GL-65 9SD-033XTR modelinde. PC’de islemci kaynakli bir isinma oldugunu kendisi de soyluyordu.

Bende MSI laptop yok. 2 Monster laptop var ve bir adet ASUS TUF alacagim 4800H’li modelinden, ancak cok yakin arkadasimda var MSI GL-65 9SD-033XTR modelinde. PC’de islemci kaynakli bir isinma oldugunu kendisi de soyluyordu.

Çok teşekkür ederim hocam, çok yardımcı oldun ihtiyacım vardı böyle bir yoruma.

1660 Ti takili MSI 2060 takili Monster'dan en az %15-20 fazla performans verir. Ki sizin attiginiz MSI’da 10. Nesil islemci kullanilmis. Dusunmeden MSI almalisin.

Bu söylediğin mümkün olmadığı gibi, net bir şekilde yanlış yönlendiriyorsun. MSI'ın kaliteli olduğunu düşünebilirsin, Monster'ın ısındığını da. Ama donanımsal farkları bu denli çürüterek konuşman yanlış oluyor.

Soru açık, aynı fiyat, Monster lehine oldukça fazla farka rağmen yine de MSI kalitesi mi tercih edilmeli?

Karar tamamen sana bağlı. 2070 her türlü 2060'tan üstün olacaktır. %10-15 arası bir fark tahmin ediyorum ben. 9750 ile 10750 arasında da öyle devasa bir fark yok. 10875 olsaydı fark olurdu işte. Ben Monster'ı tercih ederdim. Ama kalite, marka, alıp hiç kafa yormadan kullanmak istiyorsan MSI al. Çünkü 2060 ısınmayacaktır da. Fakat o kadar fark MSI kalitesiyle elbette kapanmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı