MSI GL65 Leopard 10SCXR-061XTR laptop sıcaklık değerleri

Grevy

Hectopat
Merhabalar,

Cihazımda Mafia definition Edition oynarken 99 dereceyi gördüm. Sizce bu CPU kullanımında bu sıcaklık değerleri normal mi?

Dosya Ekleri

• Sıcaklık.jpg
    Sıcaklık.jpg
    274,9 KB · Görüntüleme: 63
Yanma riski var çok fazla bu değerler.
Edit: Pardon GPU sıcaklığı sandım. CPU için gene fazla yanma riski var mı bilmiyorum.
Edit 2: Kontrol ettim 100 derecede bilgisayar kendini kapatırmış i5-10300H için. Kesinlikle değerler çok çok fazla.
1603301967755.png

Şöyle de bir durum var cihaz o derecelerde çalışıyor ama hiç o sıcaklıktaymış gibi laptop kalvye kısmında ısı oluşmuyor. Monster'da kullandım onda klavye kısmından ateş püskürüyordu(benzetme) bunda gayet normal sıcaklıkta hissettiriyor ve işin garibi acaba algılayıcıda bir hata olmas olasılığı var mı? İşlemcinin %50-60 kullanouor ama 90 altına düşmüyor.

Şöyle de bir durum var cihaz o derecelerde çalışıyor ama hiç o sıcaklıktaymış gibi laptop kalvye kısmında ısı oluşmuyor. Monster'da kullandım onda klavye kısmından ateş püskürüyordu(benzetme) bunda gayet normal sıcaklıkta hissettiriyor ve işin garibi acaba algılayıcıda bir hata olmas olasılığı var mı? İşlemcinin %50-60 kullanouor ama 90 altına düşmüyor.
Bilmiyorum ancak işlemci gerçekten 90 derecenin üstündeyse yanma riski bozulma riski çok yüksek.

Bu sıcaklıklara 5-7 dk içinde ulaştı oyunu kapayınca da birden 50-55 e düştü konuya yardım lütfen bilgisi olan aydınlatsınlar.

Dosya Ekleri

• 886E6158-30FC-49AB-96E0-D61884552978.png
    886E6158-30FC-49AB-96E0-D61884552978.png
    81,8 KB · Görüntüleme: 57
Bu sıcaklıklara 5-7 dk içinde ulaştı oyunu kapayınca da birden 50-55 e düştü konuya yardım lütfen bilgisi olan aydınlatsınlar.
MSI bir laptopum vardı benimde Leopard serisi. Açma tuşunun yanında soğutma düğmesi var basıp öyle aç.

Oyunu açmadan önceden ona basıp cooler Boost 5’i aktif ediyorum ama hiçbir değişim yok, geçen BIOS güncellemesi yaptım. Fakat güncellediğim BIOS'da eski sürümde kaldı. BIOS txt’inde de anakarta 3200MHz desteği ve sistem stabilizasyonu geldiği yazılıydı lakin BAT dosyası eski BIOS sürümünğn tarihinde değiştirilmiş. Acaba anakart stabilizasyon sorunu mu var? Recep bey Ali bey bir el atın diğer arkadaşlarda görsünler.

Ben olsam temiz kurulum yapardım. Arkada çalışan çöp program olabilir. Sorun devam ederse donanımsal bir problem olduğu aşikar. İyi bir temizlik ve termal macunla sorun çözülebilir.

Cihaz 2 gün önce temiz kurulum şekilde kuruldu, yine aynı sorunlar devam etti. Garanti kapsamında olduğu için termal müdahale ile garantiyi riske atamam. En kötü servise mail attım ona göre hareket edeceğim. Merak ettiğim bu cihaza sahit kişilerde bu değerleri mi alıyor? Birkaç örnek olsa daha net karar verebileceğim. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı