MSI GL75 1660Ti vs MSI GL65 RTX 2060

Adol125

Kilopat
Makaleler
1
Bahsettiğim modeller şunlar;

Oyun-programlama ve render amaçlı kullanacağım. Bir aksilik çıkmazsa önümüzdeki hafta içinde almayı planlıyorum. Sorum şu olacak; 500 TL'lik fark ile 2060 almaya değer mi ve varsa sizin önerileriniz nelerdir? Mümkünse aşırı ısınmayan ve RAM, HDD yükseltmesi zor olmayan modeller önerirseniz sevinirim. Linkini attığım 2 model içerisinde 1660 Ti olana daha yakınım ama sizin de görüşlerinizi almak istedim.

Bu arada masaüstü önerecek arkadaşlar olabilir ama lütfen önermeyin.

O kadar para veriyorsun sonuçta. Bence 500 TL daha verip RTX 2060 olan modeli almalısın.

Edit: RTX 2060 olan modelin ekranı daha küçükmüş. O zaman kesin bir şey diyemem.

Üstteki modelin aynısını bugün sipariş ettim. Ben de aynı ikilem arasında kalmıştım fakat araştırmalarım sonucu mobil kartlarda gtx1660ti ile rtx2060 arasında çok çok az bir fark olduğunu gördüm bu yüzden ekranı büyük olduğu için üstteki modeli aldım.
Bu arada hafta içi alacağım demişsiniz. Hepsiburada üzerindeki %20 indirim 23.59 da bitiyor bu fiyata bulamazsınız bir daha.

Bu hafta içinde almayı planlıyordum ama bazı aksilikler çıktı. Bürokratik işlemler diyeyim. Açıkçası bendeki şans bu kadar işte. 😰

Laptop alacağım için amd işlemci düşünmüyorum. Basitçe aradığım özellikler ramin en az 16 olması, ekran kartının 1660ti veya uyguna denk gelirse 2060 olması ve ısınmayan kronik herhangi bir sorunu olmayan bir model olması. İşlemci olarakta mümkünse 9750h. Olmazsa 9300h'a düşebilirim ama önceliğim 9750h.

Bence ekran kartının RTX 2060 olması, panelin 15.6" olmasından daha önemli. Ekran kartını değiştirme şansınız hiç yok ama laptopu evdeki 50" televizyona bağlayıp oyun oynayabilirsiniz.

Bu yüzden seçim kesinlikle GL65 olmalı.

Üstteki modelin aynısını bugün sipariş ettim. Ben de aynı ikilem arasında kalmıştım fakat araştırmalarım sonucu mobil kartlarda gtx1660ti ile rtx2060 arasında çok çok az bir fark olduğunu gördüm bu yüzden ekranı büyük olduğu için üstteki modeli aldım.
Bu arada hafta içi alacağım demişsiniz. Hepsiburada üzerindeki %20 indirim 23.59 da bitiyor bu fiyata bulamazsınız bir daha.
Hocam bende almayı düşünüyorum da. Böyle cihazdan ufak bi şekilde bahsedebilir misiniz acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı