MSI GL75 Leopard laptop batarya süresini arttırmak

AUTHOR

Hectopat
Laptopum MSI GL75 Leopard 10sdr. 100% bataryayı 1.5 saata tükeniyor (internette gezinince). Gaming laptop için böyle kısa bir süre sizce normal mi? Bunu arttırmanın bir yolu var mı? Yani bilgisayar içi ayarlardan bahsediyorum. Mesela Dragon Center'dan yapabileceğim veya başka bir işlem var mı?

Bazı İngiliz forumlarını okudum, millet 8-10 saat falan yapmış, mesela RGB klavyeyi kapamış, GPU kullanımını 50% sınırlamış falan. Ama oyun oynarken tabii her şeyi fullemek gerekiyor.

Laptopum MSI GL75 Leopard 10sdr. 100% bataryayı 1.5 saata tükeniyor (internette gezinince). Gaming laptop için böyle kısa bir süre sizce normal mi? Bunu arttırmanın bir yolu var mı? Yani bilgisayar içi ayarlardan bahsediyorum. Mesela Dragon Center'dan yapabileceğim veya başka bir işlem var mı?
MSI Afterburner ile cihazı pilde kullanırken ekran kartının çekirdek ve bellek hızlarını düşür. Yapabilirsen aynısını işlemci için de yap işlemcide hangi programlar kullanılıyor bilmiyorum. Onun dışında Windows'un güç ayarlarından güç tasarrufu modunda kullan. Pilde oyun oynarken ekran kartının bellek ve çekirdek hızını düşürmek FPS'i de etkiler ama yapacak bir şey yok pil ömrü istiyorsan hızdan feragat etmen lazım.

Dragon Center'den ayarları En iyi Batarya'ya getirdim ve olanlar:

1603655416430.png

Güç tasarrufu modunu açın. Bununla beraber Dragon Center üzerinden de ECO modu açarsanız çok daha iyi bir pil ömrü elde edersiniz.

ECO mod sayesinde işlemci hızı sınırlandırılıyor ve pil ömrüne mükemmel katkı sağlıyor.

Geri
Yukarı