MSI GP62M 7RD klavyesi ısınınca bazı tuşlar çalışmıyor

hafAA

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monitor : Viewsonic VX2418C 23.6" 1ms 165hz
RAM : Apacer Nox 16GB (2x8GB) DDR4 3600 MHz CL18 Gaming RAM
CPU : AMD Ryzen 5 5600
GPU : SAPPHIRE PULSE AMD Radeon™ RX 7600 8GB
SSD : AGI 512GB NVMe M.2 SSD
KEYBOARD : Rampage KB-R135 PARVUS Red Switch
MOUSE : Logitech G G305 LIGHTSPEED Wireless
HEADSET : SteelSeries Artcis Nova 1
GAMEPAD : DualSense , DualShock4 , XBOX Wireless Controller
Meslek
Avukat
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Şu an elimde MSI GP62M 7RD Leopard model bir laptop bulunmakta. Bilgisayarda oyun oynadıktan sonra ısındığı için biraz dinlenmesini istedim ve oyunu kapattım. Oyunu kapattıktan sonra farkettim ki; R, F, C ve Backspace tuşlarım çalışmıyor. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünerek bilgisayarımı kapatıp açtım ve sorun hala devam ediyordu. Ancak laptop soğuyup kendine geldiğinde tuşlar tekrardan eski hallerine döndü. Bilgisayar her çok ısındığında bu sorunla karşılaşıyorum. Ne yapmam lazım?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Şu an elimde MSI GP62M 7RD Leopard model bir laptop bulunmakta. Bilgisayarda oyun oynadıktan sonra ısındığı için biraz dinlenmesini istedim ve oyunu kapattım. Oyunu kapattıktan sonra farkettim ki; R, F, C ve Backspace tuşlarım çalışmıyor. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünerek bilgisayarımı kapatıp açtım ve sorun hala devam ediyordu. Ancak laptop soğuyup kendine geldiğinde tuşlar tekrardan eski hallerine döndü. Bilgisayar her çok ısındığında bu sorunla karşılaşıyorum. Ne yapmam lazım?
Ayni sorundan ASUS X540UP'Da yaşiyorum.

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Şu an elimde MSI GP62M 7RD Leopard model bir laptop bulunmakta. Bilgisayarda oyun oynadıktan sonra ısındığı için biraz dinlenmesini istedim ve oyunu kapattım. Oyunu kapattıktan sonra fark ettim ki; R, F, C ve backspace tuşlarım çalışmıyor. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünerek bilgisayarımı kapatıp açtım ve sorun hala devam ediyordu. Ancak laptop soğuyup kendine geldiğinde tuşlar tekrardan eski hallerine döndü. Bilgisayar her çok ısındığında bu sorunla karşılaşıyorum. Ne yapmam lazım?

Macun değiştirin. Alüminyum yaprakların tozlarını alın.

Konu eskiymiş ancak mevcut problem bende de var. MSI GF62 7RD laptop kullanıyorum. 2017 yılında satın almıştım. Klavyesi ısınmaya bağlı arkadaşın dediği gibi aynı tuşlar (F, R, C, N,İ, Backspace) çalışmıyor. Oyun oynarken laptop normal sıcaklıklar olan 80-90 arasında seyrediyor. Sonrasında bu tuşlara ancak çok sert basınca çalışıyor. Bununla ilgili garantiye iki defa yolladımdı. Video kaydı alıp servise de göstermiştim. Her ikisinde de klavyeyi değiştirmişlerdi ancak garantisi bittiğinden şuan klavye değiştirmek istemiyorumm çünkü fiyatlar çok tuzlu. Anlaşılan laptopta fazla oyun oynamamalıyım. Miladını doldurmaya başladı. Ancak bunun sebebi sizce ne olabilir? Donanımsal bir problem olduğu bariz. MSI ın çeşitli laptoplarında kronik anlaşılan. Laptopun soğumasından başka ne gibi kalıcı bir çözüm olabilir?

Sorun klavye kaynaklı arkadaşlar. Aynı seri laptop var konu eski ancak bilgi amaçlı yazıyorum. MSI bu modellerde klavye bağlantısını anakartın arka yüzüne yapmış ve klavye kablosu inanılmaz gergin duruyor, daha kötüsü işlemci ve ekran kartının tam arkasından geçiyor bu kablo. Zaman içinde aşırı ısınıp genleşip büzüşmekten klavye içinde olan kablolar kopma yapıyor. Tek çözüm klavye değişimi. Ben servise vermedim kendim klavyeyi değiştirdim, üst kasayı komple değiştireceklerdi garanti bittiği için 2500 TL teklif çıkardılar ben 400 TL ile onarımını yapmıştım evde kendim lehimle çözdüm.

Geri
Yukarı