MSI GP65 Leopard RTX 2060 alınır mı?

Süper. Oyunlarda FPS ne veriyor ısınma sorunu ya da farklı bir kronik sorun var mı? Boşta fan sesleri nasıl?
İnceleme yazini istiyoruz bilgi verirsen seviniriz
Tasarımı çok hoş, kasa beklediğimden daha sağlam hissettiriyor. Tamamı plastik, iç tarafı çok hafif kauçuk hisli yapılmış.

Klavyeye değinmem gerek. Muhteşem. Bundan önce Corsair K68 RGB kullanıyordum ve bu cihaza da takar kullanırım demiştim alırken fakat hiç takmadım. Hissi o kadar güzel ki, online rekabetçi oyunları bile klavyesiyle oynuyorum

Isınma sorunu yok. Bundan önce Monster T5 V20.2 aldım ve boşta bile işlemci sıcaklığı 55-60 dereceydi. Bunda ise ilk açıldığında 35-40, uzun kullanım + oyun gibi senaryolarda ise masaüstüne döndüğünüzde 45-50 dereceyi görüyor. Tabii soğuduktan sonra yine ortalama 40 derece oluyor. Fan sesi oyunlarda kuvvetli, performans modunda daha da kuvvetli ses çıkarıyor. Kulaklıksız oynayanlar için eksi fakat ben kulaklıkla oynuyorum ve sesi duymuyorum aktif bir şey dinlerken. Boşta ise cidden sessiz. İşlemci kendini Intel modellerdeki gibi herhangi bir dürtüde 5GHz'e çıkarmaya çalışmadığı için fanlar bir dönüp bir durmuyor. Stabil bir rpm değerinde serin çalıştırıyor.

Tek kronik sorun (bende de mevcut) coil whine. Boşta aşırı düşük, duymak neredeyse imkansız. Fanlar düşük rpm'de dönse bile çok zor duymak. Oyuna girince ise, oyundan oyuna değişiyor örneğin OW oynarken bariz mevcutken Witcher 3 oynarken yok, başta duyulsa da fanlar devri arttırdığında duymak imkansız oluyor. RX570 kullanan birisiydim ve ciddi coil whine'ı vardı. Bu da öyle olsa emin olun belirtirdim "Rahatsız edici seviyede" diye

Overwatch, 4 saatlik oynanış, auto önayarı, CPU=Max 86C(anlık)/ortalama:74C, FPS haritadan haritaya değişmekle birlikte ortalama 156.

Witcher 3, 3 saatlik oynanış, auto önayarı, hairworks kapalı, CPU=Max:88C(anlık)/ortalama 81C, FPS ortalama 85-95 arası, yer yer 75.

Dishonored 2, 3 saatlik oynanış, auto önayarı, ultra ayarlar, CPU=Max:86C(yer yer)/ortalama 78C, FPS ortalama 100-110 arası, yer yer 80-90.

GTA V, 2 saatlik oynanış, auto önayarı, advanced ayarlar dahil her şey en üst seviyede, CPU=Max:88(anlık)/ortalama 79C, FPS ortalama 90-100. Burada bir ekleme yapacağım; oyun DX12 desteklemediği için ekran kartından tam performans alamadım. Genel olarak %80 kullanımda kaldı GPU, yer yer %99 oldu. MUX açsaydım belki FPS değeri artardı kullanım arttığı için.

Ek olarak 15.6" model yanlışım yoksa 17.3" modelden daha avantajlıydı. @Radeon RX 5500M hocam daha detaylı biliyor.

Ek olarak daha incelememi bitiremediğimden şimdilik tadımlık olarak yazdım. Sizi de etiketliyorum @Ramazan Ö @Dark Lord of the Sith @Godzilla0713

Son düzenleme:
Tasarımı çok hoş, kasa beklediğimden daha sağlam hissettiriyor. Tamamı plastik, iç tarafı çok hafif kauçuk hisli yapılmış.

Klavyeye değinmem gerek. Muhteşem. Bundan önce Corsair K68 RGB kullanıyordum ve bu cihaza da takar kullanırım demiştim alırken fakat hiç takmadım. Hissi o kadar güzel ki, Online rekabetçi oyunları bile klavyesiyle oynuyorum.

Isınma sorunu yok. Bundan önce Monster T5 v20.2 aldım ve boşta bile işlemci sıcaklığı 55-60 dereceydi. Bunda ise ilk açıldığında 35-40, uzun kullanım + oyun gibi senaryolarda ise masaüstüne döndüğünüzde 45-50 dereceyi görüyor. Tabii soğuduktan sonra yine ortalama 40 derece oluyor. Fan sesi oyunlarda kuvvetli, performans modunda daha da kuvvetli ses çıkarıyor. Kulaklıksız oynayanlar için eksi fakat ben kulaklıkla oynuyorum ve sesi duymuyorum aktif bir şey dinlerken. Boşta ise cidden sessiz. İşlemci kendini Intel modellerdeki gibi herhangi bir dürtüde 5GHz'e çıkarmaya çalışmadığı için fanlar bir dönüp bir durmuyor. Stabil bir RPM değerinde serin çalıştırıyor.

Tek kronik sorun (bende de mevcut) coil whine. Boşta aşırı düşük, duymak neredeyse imkansız. Fanlar düşük RPM'de dönse bile çok zor duymak. Oyuna girince ise, oyundan oyuna değişiyor örneğin ow oynarken bariz mevcutken Witcher 3 oynarken yok, başta duyulsa da fanlar devri arttırdığında duymak imkansız oluyor. RX570 kullanan birisiydim ve ciddi coil Whine'ı vardı. Bu da öyle olsa emin olun belirtirdim "rahatsız edici seviyede" diye.

Overwatch, 4 saatlik oynanış, Auto önayarı, CPU = Max 86C(anlık)/ortalama: 74C, FPS haritadan haritaya değişmekle birlikte ortalama 156.

Witcher 3, 3 saatlik oynanış, Auto önayarı, hairworks kapalı, CPU = Max: 88C(anlık)/ortalama 81C, FPS ortalama 85-95 arası, yer yer 75.

Dishonored 2, 3 saatlik oynanış, Auto önayarı, Ultra ayarlar, CPU = Max: 86C(yer yer)/ortalama 78C, FPS ortalama 100-110 arası, yer yer 80-90.

GTA V, 2 saatlik oynanış, Auto önayarı, Advanced ayarlar dahil her şey en üst seviyede, CPU = Max: 88(anlık)/ortalama 79C, FPS ortalama 90-100. burada bir ekleme yapacağım; oyun DX12 desteklemediği için ekran kartından tam performans alamadım. Genel olarak %80 kullanımda kaldı GPU, yer yer %99 oldu. MUX açsaydım belki FPS değeri artardı kullanım arttığı için.

Detaylar için çok teşekkür ederim AC Valhalla ve Mount and Blade performanslarının yanında FIFA 21 performansını da merak ediyorum. Umarım pişman olmam.

Klavyeye değinmem gerek. Muhteşem. Bundan önce Corsair K68 RGB kullanıyordum ve bu cihaza da takar kullanırım demiştim alırken fakat hiç takmadım. Hissi o kadar güzel ki, Online rekabetçi oyunları bile klavyesiyle oynuyorum.

Isınma sorunu yok. Bundan önce Monster T5 v20.2 aldım ve boşta bile işlemci sıcaklığı 55-60 dereceydi. Bunda ise ilk açıldığında 35-40, uzun kullanım + oyun gibi senaryolarda ise masaüstüne döndüğünüzde 45-50 dereceyi görüyor. Tabii soğuduktan sonra yine ortalama 40 derece oluyor. Fan sesi oyunlarda kuvvetli, performans modunda daha da kuvvetli ses çıkarıyor. Kulaklıksız oynayanlar için eksi fakat ben kulaklıkla oynuyorum ve sesi duymuyorum aktif bir şey dinlerken. Boşta ise cidden sessiz. İşlemci kendini Intel modellerdeki gibi herhangi bir dürtüde 5GHz'e çıkarmaya çalışmadığı için fanlar bir dönüp bir durmuyor. Stabil bir RPM değerinde serin çalıştırıyor.

Tek kronik sorun (bende de mevcut) coil whine. Boşta aşırı düşük, duymak neredeyse imkansız. Fanlar düşük RPM'de dönse bile çok zor duymak. Oyuna girince ise, oyundan oyuna değişiyor örneğin ow oynarken bariz mevcutken Witcher 3 oynarken yok, başta duyulsa da fanlar devri arttırdığında duymak imkansız oluyor. RX570 kullanan birisiydim ve ciddi coil Whine'ı vardı. Bu da öyle olsa emin olun belirtirdim "rahatsız edici seviyede" diye.

Overwatch, 4 saatlik oynanış, Auto önayarı, CPU = Max 86C(anlık)/ortalama: 74C, FPS haritadan haritaya değişmekle birlikte ortalama 156.

Witcher 3, 3 saatlik oynanış, Auto önayarı, hairworks kapalı, CPU = Max: 88C(anlık)/ortalama 81C, FPS ortalama 85-95 arası, yer yer 75.

Dishonored 2, 3 saatlik oynanış, Auto önayarı, Ultra ayarlar, CPU = Max: 86C(yer yer)/ortalama 78C, FPS ortalama 100-110 arası, yer yer 80-90.

GTA V, 2 saatlik oynanış, Auto önayarı, Advanced ayarlar dahil her şey en üst seviyede, CPU = Max: 88(anlık)/ortalama 79C, FPS ortalama 90-100. burada bir ekleme yapacağım; oyun DX12 desteklemediği için ekran kartından tam performans alamadım. Genel olarak %80 kullanımda kaldı GPU, yer yer %99 oldu. MUX açsaydım belki FPS değeri artardı kullanım arttığı için.

Teşekkürler bende Acer Nitro 5 32 RAM 2060 ekran kartli almistim GTA 5 de 20 dk da 98 dereceyi gorup klavyeye elleyememistim o yuzden iade ettim ayni sorunu yasamak istemiyorum.

Teşekkürler bende Acer Nitro 5 32 RAM 2060 ekran kartli almistim GTA 5 de 20 dk da 98 dereceyi gorup klavyeye elleyememistim o yuzden iade ettim ayni sorunu yasamak istemiyorum.
Isınan iki bölge var. Klavyenin orta kısmı ve yön tuşları çevresi. WASD ve oyunlarda genel kullanılan tuşları kullanırken hiç "Isınmış ya" olmadım ve rahatsız etmedi.

Hocam fiyatı neredeyse aynı. Şu an elinizde para varsa ve yurtdışından almak gibi bir planınız yoksa yapışın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı