MSI GP66 Leopard alınır mı?

Bence de 18.000'e 3060 alınmaz.
Biraz daha bekleyebilirsen daha iyi olurdu, modeller yaygınlaşırdı ancak bekleyemezsin gibi duruyor.
İlgilenirsen böyle bir ilanım var ayrıca.
Şunu da not düşeyim, GF65 Thin'e bakmamanı öneririm. Kötü o model.
Şöyle bir laptop var. 4 çekirdekli olması dışında gayet güzel. Sadece Türkiye fiyatı çok fazla. Yine değerlendirebilir. Isınma sorunu olmayacak bunu alırsan da.
Bu model de güzel RTX 2060 benzeri performans veriyor kartı. 8 GB RAM eklersin.

Son düzenleme:
GP66 taş gibi model. Bizzat inceleme fırsatım oldu, çok hoş bir laptoptu ama Gigabyte'ın da üzeceğini sanmıyorum. Türkiye'de MSI biraz daha pahalı oluyor. @Radeon RX 5500M hocam TDP değerlerini biliyordu sanırım, o söyler. Bekleme imkanınız olmadığı için @Radeon RX 5500M ve @Dark Lord of the Sith hocalarım alternatif laptop bilmiyorsa alınabilir.

GP66 taş gibi model. Bizzat inceleme fırsatım oldu, çok hoş bir laptoptu ama Gigabyte'ın da üzeceğini sanmıyorum. Türkiye'de MSI biraz daha pahalı oluyor. @Radeon RX 5500M hocam TDP değerlerini biliyordu sanırım, o söyler. Bekleme imkanınız olmadığı için @Radeon RX 5500M ve @Dark Lord of the Sith hocalarım alternatif laptop bilmiyorsa alınabilir.

@Radeon RX 5500M hocam geçen gün dediğin gibi 22.1 aldım ekranında problem çıktı. Tekrar 22.1 denememi mi önerirsin yoksa GP66 Leopard 10ue al kurtul mu dersin? GP66 TR şartlarına göre bir hayli yüksek, bütçemi zorlayabilirim. 3060 ve MSI için mantıklı bir seçim olur mu sizce?
Önerdikleri gigabyte gp66’dan daha pahalı. Benim yerimde olsanız ne yapardınız peki?

Bildiğim kadarıyla T7 V22.1'in tek sıkıntısı klavyesi sıcaklığı hissettiriyor. Bir problemi daha vardı ama o küçüktü sanırım, @Dark Lord of the Sith hocam çözümünü biliyordu. Işık sızması veya ölü piksel sorunu yaşadıysanız bu her laptopta olası bir şey.

Ben olsam TDP değerleri eşitse, Advanced Optimus varsa ve 18 bine zorlanacaksam Gigabyte alırdım. Pahalı olanda Advanced Optimus vardı sanırım. Bildiğim kadarıyla @isthat hocam kullanıyor, doğrularsa sevinirim. Önerilen Gigabyte demişsiniz ama ben bunu baz almıştım:
G olanda MUX vardı sanırım. Eğer bu, GP66'dan daha kötüyse, diğer arkadaşlarınki daha iyiyse ve onunla GP66'yı kapıştıracaksak TDP değerleri aynıysa GP66 derim. Çünkü biraz daha ucuza daha fazla depolama alanı veriyor. Daha fazla masrafa gerek yok sanırım. Taş gibi laptop. Vakit de kısıtlı zaten.

Bildiğim kadarıyla T7 v22.1'in tek sıkıntısı klavyesi sıcaklığı hissettiriyor. Bir problemi daha vardı ama o küçüktü sanırım, @Dark Lord of the Sith hocam çözümünü biliyordu. Işık sızması veya ölü piksel sorunu yaşadıysanız bu her laptopta olası bir şey.

Ben olsam TDP değerleri eşitse, Advanced optimus varsa ve 18 bine zorlanacaksam Gigabyte alırdım. Pahalı olanda Advanced optimus vardı sanırım. Bildiğim kadarıyla @isthat hocam kullanıyor, doğrularsa sevinirim. Önerilen Gigabyte demişsiniz ama ben bunu baz almıştım:
G olanda MUX vardı sanırım. Eğer bu, GP66'dan daha kötüyse, diğer arkadaşlarınki daha iyiyse ve onunla GP66'yı kapıştıracaksak TDP değerleri aynıysa GP66 derim. Çünkü biraz daha ucuza daha fazla depolama alanı veriyor. Daha fazla masrafa gerek yok sanırım. Taş gibi laptop. Vakit de kısıtlı zaten.

Baz aldığınız Gigabyte'ta kısılmış 3060 varmış sanırım yukarıda öyle yazmışlardı. Fiyat olarak da GP daha mantıklı duruyor. 22.1'in ekranında da ufak ufak takılmalar oluyor. @Radeon RX 5500M hocamın da dediği gibi artık paramla rezil olmaktansa biraz daha verip kurtulmak istiyorum.

Bildiğim kadarıyla T7 V22.1'in tek sıkıntısı klavyesi sıcaklığı hissettiriyor. Bir problemi daha vardı ama o küçüktü sanırım, @Dark Lord of the Sith hocam çözümünü biliyordu. Işık sızması veya ölü piksel sorunu yaşadıysanız bu her laptopta olası bir şey.

Ben olsam TDP değerleri eşitse, Advanced Optimus varsa ve 18 bine zorlanacaksam Gigabyte alırdım. Pahalı olanda Advanced Optimus vardı sanırım. Bildiğim kadarıyla @isthat hocam kullanıyor, doğrularsa sevinirim. Önerilen Gigabyte demişsiniz ama ben bunu baz almıştım:
Bendeki aynı model değil ama çoğu özelliği aynı. 15 G'deki 3060 90+15W, evet Mux Switch var. Karşılaştırırsak ikisini Gigabyte 240Hz ekran ve 99Wh pil avantajı var. Msi ekran kartı daha yüksek Watt'lı, (SSD kapasitesi daha yüksek çok önemli değil aslında yükseltilebilir.)
Soğutma konusunu bilmiyorum. Msi 240Hz ekran koysa direk MSI derdim. Ama bütçeniz zorlanıyorsa Gigabyte olanı da alabilirsiniz.

Geri
Yukarı