Çözüldü MSI GP76 Leopard şarj aletini takınca kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

birisigitti

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Almanya da bulunan kuzenimden aldığım cihaz şarj aleti bağlanınca kapanıyor.

Sorun şöyle aslında. Cihazı sarja taktığım da şarj alıyor ancak 10-15 dakika sonra kapanıyor birden. Bende kapalı bir şekilde sarjımı fulleyip kullanıyorum oda yarım saat maksimum.

Cihazda ki sorun ne acaba? Farklı şarj aleti denedim onda da olmadı.

Voltaja bakıyorum normal görünüyor. Aklıma sarja takınca işlemci mi ısınıyor voltaj yükseliğinden geldi.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Kasanın içini açıp batarya bağlantısını koparıp kullanmayı dene cihazı. Eğer çalışmaya devam ederse problem bataryadadir. Kasanın nasıl açıldığını bilmiyorsan YouTube'da videolar var açmasi basit.

1 sene MSI Global garantisi var, faturayla beraber servise verin derim. Çeviricide kısa devre olması dışında bir etken olacağını sanmıyorum, adaptör özelliği yok o çeviricilerin.

Doğru diyorsunuz. Sarıp sarmalayıp göndereceğim.
Eğer hala çeviriciden şüpheleniyorsanız, o kablonun kendisi bildiğimiz PSU kablosu ile aynı. Bir masaüstü bilgisayar bulup PSU 'sundan kabloyu sökün adaptöre takın öyle deneyin. Birde Bios güncellemesi yapmanı tavsiye ederim, alakasız ama denenebilir, Bios tazelenmiş olur ve hata varsa düzelir.
Prize takınca fanlar dönüyor mu?

Eğer hala çeviriciden şüpheleniyorsanız, o kablonun kendisi bildiğimiz PSU kablosu ile aynı. Bir masaüstü bilgisayar bulup PSU 'sundan kabloyu sökün adaptöre takın öyle deneyin. Birde Bios güncellemesi yapmanı tavsiye ederim, alakasız ama denenebilir, Bios tazelenmiş olur ve hata varsa düzelir.
Hocam onu denedim işte bilgisayar start yemedi. Ben sandım ki desteklemiyor.

Normalde çalışması lazım değil mi kasanın?

Geri
Yukarı