MSI GS70-2QE CS:GO Aşırı Isinma

Bilgisayarınız ince olduğu için ısınma yapar. Soğutucu ile takviye yapabilirsiniz. Ama siz yine de servisine gönderin derim. Belki de gerçekten sorun vardır.

95 derece sıcaklıktan bahsediyor, biriniz ayarları düşür diyor, diğeriniz ince olduğu için ısınma yapar diyor. İsterse GTA 5'i en yüksek ayarlarda açsın (ki bu işlemcinin daha az kullanımına sebep olur) bu bilgisayarın yine de 95 dereceye ulaşmaması gerekiyor. Konu sahibinden istediğim şey, MSI Afterburner indirip oyunda CPU, GPU kullanımı ve sıcaklığına bakıp söylemesi.

Elinizin altında internet var lütfen sıcaklıkları araştırın ve öyle yazın. Gerçek acı ki bilgisayar ince olduğu için ısınıyor. 95 dereceye gelme sebebi havaların gerçekten sıcak olması. Normalde 90-92 arası seyreder.

Tamam o zaman güzel, bir daha kimseye MSI almasını önermeyeceğim, böyle 'dandik' notebooklar yapıyorlarsa. Normalde 90 derecede seyreden bir notebook ne olabilir ki üstelik CS'deki sıcaklık bu. Bu sıcaklık sizce donanımlar için sağlıklı mı? Maksimum çalışma sıcaklıklığı 100 derece olan bir işlemci için?

Evet yaz aylarında olmamız bu sıcaklıklara ulaşılmasında bir etken. Ayrıca siz heralde msi laptoplarda sıcaklık probleminin sıkça karşılaşılan bir sorun olduğunun umarım farkındasınızdır. Bize laf atacağınıza arkadaşa yardımcı olalım. Msi laptoplar genel olarak soğutma sisteminde bir çok oyun laptopundan geride. Servise gönderen kullanıcılar da sonuç alamamış. Arkadaşımızın yapması gereken, laptopun temizligini yaptırmalı ve daha düşük ayarlarda oynamalı. Biraz araştırırsanız google'da, msi laptoplarla ilgili onlarca yüksek sıcaklık problemi hakkında konu görebilirsiniz.

Bu bilgisayardan daha kalın be çift fanlı soğutma sistemi olan laptoplar bile aynı değerleri gösterebiliyor. Benim dediğim lütfen yanlış anlaşılmasın dandik demiyorum ancak o incelikle bir laptobun sıcaklıklarında 70' lerde değerler çok zor.

Herkese teker teker cevap veriyim ben. Oncelikle
@Rage: Abi benim bilgisayarin altinin heryeri isiniyor o yuzden baska birsey onerebilirmisin. Bir kisi daha onermisti onu ama.

@GOTCHA: Medium ayarlarda 70-75 arasi izliuyor sicaklik. Birde bilgisayar daha yeni. :)

@Silinen üye: Aga sakin lutfen. Biraz arastirdigimda cidden bi isinma sikintisi oldugunu ogrendim. Cogu kisi ince oldugundan isindigini söylemiş. Bende katiliyorum. Sana bugun msi afterburnerden degerleri soyleyecegim.

Yanitlar icin cok tesekkurler arkadaslar.

Son düzenleme:
@MelihKzs, Önemli olan altını soğutmak değil, içine daha fazla hava göndermek. Senin bilgisayarın altını görmedim ama tahminim kesin CPU'nun orada bir ızgara vardır. Bir fanı oraya, diğer iki fanı pc'nin kendi iki fanının altına koyarsan gayet verimli olur. :)

Bios, Firmware ve Driver güncellemelerini mutlaka yap, onlar da etkiliyor. :)

Unutmadan, havalar çok sıcak ayrıca senin pc biraz ince kesin katkısı vardır. Güncellemeleri yap sonra sıcaklıkları tekrar söyle. Az biraz fark olabilir. :)

AdemB:Agam ya tx ergo 500 diye bitane sogutucu var hem daha dusuk fiyat hemde hava akimi daha yuksek onada bi baksan olurmu? Cooler masteri begenmememin sebebi afedersin hayvan gibi olmasi.

Arkadaslar dün bilgisayarda cs go yu yuksek ayarda actim ulan bu seferde cikmadi . Kullanim %50'de derece 80'den yukari cikmadi. Bugun gta 5 deneyecegim insallah ondada cikmaz.

Hepinize Tekrardan Tesekkurler
@Silinen üye @GOTCHA
@BlackBurn

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı