MSI GS70 Aşırı Isınma

Mictlan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Geçen ay msi gs70 2qe modelini aldım. Şu ana kadar hep lol oynamıştım. Bir de cs go oynuyum dedim. Girdim 210'dan fazla fps. Her şey mükemmel. 30 dk oynadım. Değerlere bir bakıyım dedim cpu 82 derece gpu 76 derece . El deymiyor neredeyse. Altında güya bir soğutucu ve yanında sürekli el hizama üfleyen küçük bir masa vantilatörü var. Biraz tırstım açıkçası. Değerler nasıl sizce? Olması gerektiğinden fazla mı ypksa ben mi boşuna işkilleniyorum? Şunu da eklemek istedim pc nin bulunduğu ortam yani odam 31 derece. Bunun da etkisi olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum :)

Laptop için bu sıcaklarda gayet normal. Şöyle bir yöntem uygulayabilirsin. Hafif bir performans kaybı yaşarsın. Yalnız yaz ayı bitene kadar, bu şekilde idare edebilirisin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 526
Sıcaklık değerleri gayet normal ve bu ısının klavyeye etkisi genel olarak normal yani kullanılabilir bir değerdir. El değmeyecek kadar etki göstermesi bir sorun. Yaz aylarının etkisi ve tozlanma bu duruma sebep olmuş olabilir.

ben galiba yanlış anlaşıldım. klavye de hissedilmiyor. hatta bakana kadar o kadar ısındığını farketmedim bile. gpu ve cpu nun üzerlerine dokunulmuyor nerdeyse. klavye de hissedilmiyor yani.

O değerler bu parçalar için normal şeyler. Yüksek ısıya dayanıklı üretiliyor. 90 dereceleri bulmadığı sürece zarar vermez. Değerler gayet normal.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı