MSI GS70-2QE CS:GO Aşırı Isinma

MelihKzs

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim MSİ (GS70 2QE 252TR) bir bilgisayarim var. Sorum su olacak: Bilgisayar CS:GO oynarken 95 dereceyi goruyor. O kadar ısındığını gorunce tabiki hemen oynu arka plana alip 70'e inmesini bekliyorum. Tabil ki butun keyif kaciyor. Sizce bu sicaklik normal midir oyunda? (Bence değil) Sizce ne yapmaliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O sıcaklık hiç normal değil. Intel işlemcilerin maksimum çalışma sıcaklığı 100 derece ve NVIDIA ekran kartlarının 95 derece. Bu sıcaklıklara yaklaşmaması gerekir. İdeal sıcaklık işlemci için 70 ile 80 derece arası. Ekran kartı 60 ile 75 derece arası.

Arkadaşlar sonuç olarak soğutucu almaya karar verdim. Kullandiginiz varsa yazarmisiniz? Limit 150. İllahi kullanmis olmaniza gerek yok oneride de bulunabilirsiniz. Şimdiden tesekkur ediyorum.

@Silinen üye kardesim servise gidenlerden pek umut beklemiyorum ya. Nedense ailecek teknolojik cihazlari servise gondermiyoruz. Birde bilgisayarda sikinti oldugunu zannetmiyorum. Cunku ayarlari yuksekten ortaya indirince isi düştü.

Bilgisayarında sıkıntı var. Normal olan bir notebook o kadar sıcaklığa ancak sürekli %100 CPU kullanımı olursa ulaşır. Eğer garantisi varsa ve servise göndermiyorsan çok büyük hata yapıyorsun.

Herhalde en yüksek ayarlarda bu sıcaklığa ulaşıyorsundur. Ayarları mediuma çekip oynadığında ısı değerlerini yazar mısın? Eğer 90 dereceye ulaşırsa bu ayarlarda, bir sıkıntı vardır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı