MSI GS70 laptop düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

krmtnrkl

Decapat
Arkadaşlar merhaba,

MSI GS70 laptop.
NVIDIA GeForce GTX 765M.
Intel Core i7-4700 2.40 GHz ( 3.4 GHz OC )
16 GB RAM 1600 hızı.
120 GB SSD kullanıyorum.

CS:GO daha önceleri 200-250 FPS alıyordum. Fakat son zamanlarda 100-150 arasında hatta bazen 80-90 FPS bandına dusuyor. 1024X768 çözünürlükte.

Bu arada PUBG dusuk ayarla da 50-60 arası FPS alıyorum. Orada da CPU ve GPU kullanımı hemen hemen aynı.

Oyun sırasında kontrol etmek ıstedım ve;
RAM kullanımı 5 GB sınırında.
CPU kullanımı %20-30 aralarında ( CPU kullanımının daha yuksek olması gerekmez mı? ) 3.2 GHz sabıt gosterıyor. 8 cekırtek ıslemcının hepsı hemen hemen aynı oranda kullanımda.
GPU kullanımı %70-99 aralıgında.

CPU kullanımı hiç degısmıyor. Smoke ıcerısınde 30-40 FPS'lere kadar dusuyor ama CPU kullanımı asla degısmıyor.
Bu arada laptop temızlıgını ve macun yenılemesını yaptım.
CPU sıcaklıgı 70-80 arasında degısıyor.
GPU sıcaklıgı 60-70 arasında degısıyor.
2 Adet laptopda 2 adet altlıgında sogutucu fan mevcut.

Bu arada farklı cozunurluklerde denemeler yaptım FPS çok da degısmıyor. Ornek 1080 oynadıgımda 1024X768'e gore 20 FPS falan degısıyor.

Bu bır teknık sorun mudur?
Oyunla alakalı bır problem mıdır?

Cozum onerısı olan veya herhangı bır bılgısı tavsıyesı olan varsa benımle paylasmasını rıca ederım...

Mutlu gunler...

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kullanımı 5 GB sınırında.
CPU kullanımı %20-30 aralarında ( CPU kullanımının daha yuksek olması gerekmez mı? ) 3.2 GHz sabıt gosterıyor. 8 cekırtek ıslemcının hepsı hemen hemen aynı oranda kullanımda.
GPU kullanımı %70-99 aralıgında.

CPU kullanımı hiç degısmıyor. Smoke ıcerısınde 30-40 FPS'lere kadar dusuyor ama CPU kullanımı asla degısmıyor.
Bu arada laptop temızlıgını ve macun yenılemesını yaptım.
CPU sıcaklıgı 70-80 arasında degısıyor.
GPU sıcaklıgı 60-70 arasında degısıyor.
2 Adet laptopda 2 adet altlıgında sogutucu fan mevcut.

GHz ne kadar destekliyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı