RTX 2070 laptop düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11

adabugra

Picopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 2070
İşlemci
Intel I7 10. Nesil
Merhabalar az önce bilgisayarımı Windows 11'e yükselttim. Windows 10'da iken de böyle genel bir FPS sounum vardı. ASUS bir Gaming laptopum var ve ekran kartı sürücüm güncel olmasına rağmen 2070 ekran kartı olan arkadaşlarım Minecraft'ta 500-700 FPS görüyor iken ben en fazla 140 görebiliyorum. Valorant'ta ise 90-100 arası değişiyor. PUBG'de ise en fazla 70 FPS görebiliyorum. Arka planda çalışan ne varsa kapatmayı denedim ama pek bir faydası olmadı. Sizce bu sorun nasıl çözülür?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgili aracı indirin. Klasöre çıkartın. Ardından da FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntülerini atın. Laptop sistemlerdeki kasıtlı yavaşlatmalar gibi görünüyor sorun. Bu arada RTX 2070 kartınızda voltaj limitlemesi olup olmadığına yada Power Limit durumuna bakmamız da iyi olabilir. Ama bu en son bakacağımız yerlerde. İlk işlemciye odaklanacağız çünkü işlemcilerde limitlemeleri daha fazla sever üreticiler.

2. kısmı okuyabilir misiniz? RAM tek kanal mı?

Ramin tek kanal olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Evet ram tek kanal
İlgili aracı indirin. Klasöre çıkartın. Ardından da FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntülerini atın. Laptop sistemlerdeki kasıtlı yavaşlatmalar gibi görünüyor sorun. Bu arada RTX 2070 kartınızda voltaj limitlemesi olup olmadığına yada Power Limit durumuna bakmamız da iyi olabilir. Ama bu en son bakacağımız yerlerde. İlk işlemciye odaklanacağız çünkü işlemcilerde limitlemeleri daha fazla sever üreticiler.
Ekran görüntüsü 2021-12-19 114814.png
Ekran görüntüsü 2021-12-19 114843.png

Mux switch dediğiniz şey bilgisayarda intel hd graphics ve rtx 2070 olması ise tüm oyunlarda rtx 2070'e ayarlı olarak kullanıyorum
Mux Switch donanımsal ve BIOS'tan açılıyor. Öncellikle donanımızın destekleyip desteklemediğini öğrenin.
Burdaki arkadaşın konusunda her şey özetlenmiş o konudan Mux Switch olayını tam olarak anlayabilirsiniz. Donanımınız desteklemiyorsa çift kanal ram'den başka çözümü yok bunun. Bazı oyunlarda düşük performans alacaksınız maalesef.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı