RTX 2070 laptop düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11

adabugra

Picopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 2070
İşlemci
Intel I7 10. Nesil
Merhabalar az önce bilgisayarımı Windows 11'e yükselttim. Windows 10'da iken de böyle genel bir FPS sounum vardı. ASUS bir Gaming laptopum var ve ekran kartı sürücüm güncel olmasına rağmen 2070 ekran kartı olan arkadaşlarım Minecraft'ta 500-700 FPS görüyor iken ben en fazla 140 görebiliyorum. Valorant'ta ise 90-100 arası değişiyor. PUBG'de ise en fazla 70 FPS görebiliyorum. Arka planda çalışan ne varsa kapatmayı denedim ama pek bir faydası olmadı. Sizce bu sorun nasıl çözülür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopların kronik sorunu. Ekran kartının düşük kullanımı. Çözümü Mux Switch veya çift kanal ram.
Hayır benim laptop'um da %100'a varan GPU kullanımı var. MUX Switch de yok.

Kronik diyip atlamayın.

Attığınız görsellere baktığımızda işlemci tarafında aşırı bir limitleme yok. Biraz iyileştirebilirim ama Power limitler böyle olmasına rağmen düşük kullanım varsa muhtemelen Dual kullanım epey yarar getirir. Şimdi ki RAM pek öyle performans delisi görünmüyor.

ThrottleStop Ana Ekranından BD PROCHOT tikini kaldırın. FIVR sekmesini üreticiniz kilitlediği için en önemli şeyleri yapamıyoruz. Sadece "Disable and Lock Turbo Power Limits'i işaretlemeniz güzel olabilir. Başka da bir şey göremiyorum yapılabilecek. Üretici kilitlemese epey şeyler yapılabilirdi.

Hayır benim laptop'um da %100'a varan GPU kullanımı var. MUX Switch de yok.

Kronik diyip atlamayın.

Attığınız görsellere baktığımızda işlemci tarafında aşırı bir limitleme yok. Biraz iyileştirebilirim ama Power limitler böyle olmasına rağmen düşük kullanım varsa muhtemelen Dual kullanım epey yarar getirir. Şimdi ki RAM pek öyle performans delisi görünmüyor.

ThrottleStop Ana Ekranından BD PROCHOT tikini kaldırın. FIVR sekmesini üreticiniz kilitlediği için en önemli şeyleri yapamıyoruz. Sadece "Disable and Lock Turbo Power Limits'i işaretlemeniz güzel olabilir. Başka da bir şey göremiyorum yapılabilecek. Üretici kilitlemese epey şeyler yapılabilirdi.
Dual kullanımı nasıl yapacağım ?

Geri
Yukarı