MSI GS75 9SF laptopa HDD takılabilir mi?

Süleyman Ayık

Centipat
Kolay gelsin, bu laptop hoşuma gitti ve almayı düşünüyorum da 512 GB SSD varmış. Bu uzun vadede yetersiz gelecek. Bu laptopa HDD takılıyor mu acaba bilen var mı? Ve son olarak da bu laptopu tavsiye eder misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Kolay gelsin, bu laptop hoşuma gitti ve almayı düşünüyorum da 512 GB SSD varmış. Bu uzun vadede yetersiz gelecek. Bu laptopa HDD takılıyor mu acaba bilen var mı? Ve son olarak da bu laptopu tavsiye eder misiniz? Şimdiden teşekkürler.

17000 TL'ye laptop almanızı tavsiye etmem. Bu paraya kat kat performanslı masaüstü sistem toplayabilirsiniz. Ha illa laptop alacağım diyorsanız bu kadar yüksek özellikli başka laptoplara bakmanızı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
17000 TL'ye laptop almanızı tavsiye etmem. Bu paraya kat kat performanslı masaüstü sistem toplayabilirsiniz. Ha illa laptop alacağım diyorsanız bu kadar yüksek özellikli başka laptoplara bakmanızı öneririm.
Mesela ne gibi bir laptop tavsiye edersiniz? Monster Tulpar serisinden alacaktım fakat herkes Monster'dan uzak dur, MSI en kalitelisi dedi. Bu yüzden MSI almak istiyorum.

Bilgisi Olan Yok mu Forumda ?

Kolay gelsin, bu laptop hoşuma gitti ve almayı düşünüyorum da 512 GB SSD varmış. Bu uzun vadede yetersiz gelecek. Bu laptopa HDD takılıyor mu acaba bilen var mı?

O bütçe ile daha mantıklı farklı bir laptop alabilirsiniz, bilgiye ulaşmam zor oldu ancak sanırım 3 adet disk takılabiliyor en azından 8SF modelinde öyle.

1567440566418.png

O bütçe ile daha mantıklı farklı bir laptop alabilirsiniz, bilgiye ulaşmam zor oldu ancak sanırım 3 adet disk takılabiliyor en azından 8SF modelinde öyle.
1567440566418.png

Anlamadım valla sanırım 1 SATA 1 M.2 portu var.

Malesef HDD takmanız mümkün değil. Sadece M2 yuvasına sahip SSD montajı yapabilirsiniz.
Malesef HDD takmanız mümkün değil. Sadece M2 yuvasına sahip SSD montajı yapabilirsiniz.
Ayrıca bahsetmiş olduğunuz bilgisayar modeli çok ince olduğu için uzman bir kişinin bu işlemi yapması daha mantıklı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-10-25-08-36-57.png
    Screenshot_2019-10-25-08-36-57.png
    124,6 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Msi alacaksanız Ge serisi daha iyi hocam. Gs serisi ekran kartı max-q design büyük ihitmalle.
O fiyata aşağıdakini almak çok daha mantıklı. Performans farkı kıyas bile edilemez. Geçenlerde hepsi burada indirimlerinde rtx 2080 li Msi ge serisi laptop 15 bin küsürlere düşmüştü. Aceleniz yoksa indirim bekleyin. Sene sonuna doğru firmalar stokları azaltmak için çok indirim yapıyor.

Not: Konu baya eskiymiş. Geç farkettim. Mesajım silinebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı