MSİ GT72S 6QE ve GT72S 6QF ekran kartı farkları nedir?

murat özdemir

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Msi'ın yeni İntel Core İ7 6820HK işlemcili GT72S modeli laptobunu alacağım ama iki farklı modelde kafamı karıştıran bir şey var, 6QE ve 6QF modellerinde Nvidia 980 ekran kartı var. Birisinde
  • NVIDIA® GeForce GTX 980M graphics with ultra performance
Yazarken, Diğerinde
  • NVIDIA® GeForce GTX 980 graphics with desktop level performance
Yazıyor. burada birisinde M yok ve desktop level performance yazıyor acaba aralarındaki fark nedir.

Şimdiden teşekkürler.

Not: Ali ve Recep abi bilgisayarı aldığımda paket açılımı için ve inceleme için size gelmek istiyorum iletişime geçebilirsek sevinirim. Biliyorum GT72 model inceleme videonuz var ama yeni işlemcili super raid 4 SSD vs. li modeli belki anlatmak istersiniz. Hemde sizinle tanışmak güzel olur bilgisayar bahane.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 980M mobil grafik işlemciyi temsil ederken GTX 980 masaüstü grafik işlemciyi temsil eder. Masaüstü versiyonu bir tık daha güçlüdür. Hayırlı olsun. :D

Cevabınız için teşekkür ederim ama ben derdimi doğru anlatamamışım herhalde. Bu laptop'a masaüstü grafik kartı mı takmışlar yani bunu merak ettim. Laptop'a takmışlar sa da nasıl sığdırmışlar acaba. Yoksa her iki modelde de GTX 980 M var ama desktop level dediklerinin farklı bir özelliğimi var. Biraz araştırdım ama bir şey bulamadım. Çünkü bir laptop için tuhaf kaçan bir bilgi

GTX 980M'in bir de özel üretilmiş GTX 980 gücünde bir sürümü var diye biliyorum. Yanlışım olabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı