MSİ GTX 1050 Ti ve Foxconn G41MXE anakart uyumlu mu?

ByJester

Hectopat
Merhaba, yukarıda da belirtmiş olduğum gibi GTX 1050 Ti'ı sistemimde kullanabilir miyim?
Sistemim:
Anakart: Foxcon G41MXE
PSU: 300W / 12V kanalında 252 W.
İşlemci: Xeon E5450 (almayı düşünüyorum)
RAM: 4 GB Kingston 1333 MHz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
<--- Bu videoda 300W PSU'nun yeterli olduğu söyleniyor.

Ekran kartı temsili:

Burdaki sorum anakartım bu ekran kartını destekler mi herhangi bir uyumsuzluk sorunu yaşar mıyım?
Biliyorum birçok arkadaş RAM'i yükselt diyecek ama anakartım Max 4 GB RAM destekliyor diye biliyorum.
Ek olarakda bu ekran kartını aktif bir hdmi to vga dönüştürücüsü ile kullanabilirmiyim.

(Konuyu tekrar açmamın sebebi diğer konuya kimsenin cevap vermemiş olmasıdır)

PSU konusunda şüphelerim var, anakartına uyumlu alacağın ekran kartı.

PSU yeterli, belirttiğin ekran kartının güç tüketimi 75W tek RAM kullandığını da göz önünde bulundurursak yeter. Belirttiğin işlemci 80W tüketiyor maksimum yük altında.

PSU yeterli, belirttiğin ekran kartının güç tüketimi 75W tek RAM kullandığını da göz önünde bulundurursak yeter. Belirttiğin işlemci 80W tüketiyor maksimum yük altında.
Anladım , kafama takılan tek soru anakartım desteklermi ? Çünki nerdeyse 10 yıllık bir anakart .
PSU konusunda şüphelerim var, anakartına uyumlu alacağın ekran kartı.
PSU yu 1 2 ay kullanıp şu korono kalkarsa işe başlayacağım o zaman değiştireceğim .
Nvidia'nın kendi sitesinde 300 w psu nun yeterli olacağı yazıyor ve konuya koymuş olduğum videoda Recep Baltaş 300 w psu nun yeteceğni söylüyor.

Anakartım destekler mi?

Araştırma yaparken yabancı bir forum da 1050 için sorun olmayacağı belirtilmiş. Buna karşın çözünürlük ile ilgili sorunların olabileceği yönünde uyarıda bulunmuşlar. Ama uyumsuzluk veya farklı bir sorun yaşanmaz bilgisini de paylaşmışlar. Özelliklerini karşılaştırdığımda sorun olacağını düşünmüyorum. Çözünürlük için yorum yapamama ama.

Araştırma yaparken yabancı bir forum da 1050 için sorun olmayacağı belirtilmiş. Buna karşın çözünürlük ile ilgili sorunların olabileceği yönünde uyarıda bulunmuşlar. Ama uyumsuzluk veya farklı bir sorun yaşanmaz bilgisini de paylaşmışlar. Özelliklerini karşılaştırdığımda sorun olacağını düşünmüyorum. Çözünürlük için yorum yapamama ama.
Anladım teşekkür ederim . bu kadar soru sormamın sebebi youtube ve ya başka bir platformda hiç bu karta 1050 ti takıldığını görmemem galiba ilk olucağım :D inş 700 tl param boşa gitmez.

Ürünü sıfır alıyorsan kutu ve faturasını sakla. Sorun yaşarsan hemen iadesini gerçekleştir. Para kolay kazanılmıyor. Gönül isterdi ki daha farklı ve güzel sistemin olsun. Ama her şeyin bir zamanı sırası var. Her şey gönlünce olsun.

Ürünü sıfır alıyorsan kutu ve faturasını sakla. Sorun yaşarsan hemen iadesini gerçekleştir. Para kolay kazanılmıyor. Gönül isterdi ki daha farklı ve güzel sistemin olsun. Ama her şeyin bir zamanı sırası var. Her şey gönlünce olsun.
Aga düşüncen için çok teşekkür ederim ama 2. el alıcağım aldığım adama sormayı düşünüyorum bu anakarta olurmu diye söyleyeceğim olmazsa geri gönderirim diye anlaşıpta alıcağım ama sıfır alsamda anakartıma uymadı diye geri alıcaklarını sanmıyorum.

Yakın bir mesafede yüz yüze görüşerek almayacaksan hiç o işlere girme derim. Piyasa da sahtekar çok. Adam tamam der daha sonra bulamazsın. Hatta ürününü satmak için tamam der, sonrasında yine bulamazsın.
Evet haklısınız önceliğim yüz yüze görüşmek olucak lakin olmazsa get sistemi ile almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı