MSi GTX 1060 Ekran Kartında Cızırtı sorunu

omrksr

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ekran kartımda bir süredir fark ettiğim cızırtı var. Neden ve nasıl oluyor diye test ettiğimde ise ekran kartı kullanımının %60 üzerine çıktığında başladığını fark ettim. Bu bir sıkıntı oluşturur mu? Şu sıralar bu sebepten ötürü ekran kartına yüklenmeye de korkar oldum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Evet aynen bende de öyle. Örneğin Euro Truck Simulatör oyununda menüde iken ses çok aşırı oluyor. Oyun içinde ise duyulmayacak kadar azalıyor.

FPS Göstergesi açık değil ise açın. Ana menülerde FPS 200-300-500’lere dayandığı için CW’ yi çok rahat duyabilirsiniz. Normal 50-100 bandında hiç problem yaşamazsınız.

FPS Göstergesi açık değil ise açın. Ana menülerde FPS 200-300-500’lere dayandığı için CW’ yi çok rahat duyabilirsiniz. Normal 50-100 bandında hiç problem yaşamazsınız.
Yani bu bir sorun değil demi? Gürültüsü dışında bir sıkıntısı olmayacaksa benim için tamamdır. Servis felan hiç uraşacak dönemde değilim şuan zaten.

Aynı sorun bendede var. Sistemi yeni topladım daha ilk günden o cızırtı mevcut yük altındayken. Civilization 6 oyununun bencmark testinde farkettim test bitince ses bitiyor. Masaüstünde ses yok. Fanlar devreye girmeden hemen önce ses başlıyor. Benim kartımda asrock rx580 iade etsem mi diye düşünmedim değil.

Muhtemelen coil whine durumudur. Sesi kaydedip buraya atarsanız yardımcı oluruz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bakarsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı