MSI GTX 1060 GTA 5 FPS sorunu

Noggola

Hectopat
Daha fazla  
Technopat'ın çektiği videodaki ayarların aynısını yaptım fakat gereken performansı alamadım. Aldığım ortalama FPS 50 fakat videodaki ortalama FPS 90. Niçin böyle ? GPU kullanımına baktığımda %75-95 arası kullanım fakat videoda %99. İşlemcim : I5 6600 RAM : 16 GB 2133MHz

Oyun içinde denedim çoğunlukla 40-50 FPS ve GPU kullanımı %60-80 arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Abi arıza var dedi. Zaten başka bir şeyden olacağını düşünmüyorum. Başka test edebileceğim oyunum yok.

Garantiye yollayacağım direk.

Total War Warhammer ı yükledim benchmark testinde ultra ayarlarda ortalama 67FPS aldım. Neden bilmiyorum ama sol üstte değerleri göremedim (MSI Afterburner dan açtım). Sizce sebep GTA da mıdır ? Sorun ekran kartında olsa 67FPS alamazdım diye düşünüyorum. Technopat videoda 71FPS almıştı ki onlarda daha üst düzey işlemci var.

Oyunda sorun olabilir mi ? @Recep Baltaş Ona göre yollayacağım garantiye.
Sonuç ne oldu garanti yani.

Benimde bir önerim var.Windowsta aramaya "güç seçenekleri" yazın oradan yüksek performansa getirin.İşlemcinin hızının arttığını göreceksiniz.Güç tasarrufundaysa ondan darboğaz yapabilir.İşlemciyi bayağı yavaşlatıyor çünkü.

Aynı problem bende de var arkadaşlar. Arkadaşın durumunu çok merak ediyorum . Benim sorunum cpu tüm oyunlarda yükte %90 oluyor. Buda fps yi engelliyor işlemcim i5 6402p

Aynı sorunu GTX 750 Tİ ve G3258 ile yaşadım. Oyunu ilk yüklediğimde high- very high ayarlarda 40 FPS de oynuyordum sonradan ne olduysa GPU kullanımı düştü. Ayarları en sona yada en düşüğe alsamda birşey değişmedi. Dikkat ettim GPU kullanımı ne zaman %90 dan aşağı düşse FPS de düşüyor. Bayağı araştırdım ve 980 Tİ da bile bu sorunu yaşayanları gördüm. Sorun kartta değil GTA5 de. Metro Last Light da son ayarlarda GPU kullanımı sürekli 99 hiç bir sorun yok. Son çare olarak format attım şu anda bir sorun yok gibi bakalım.

Garantiye biraz geç yollamıştım 2-3 gün önce geldi ve yenisini yollamışlar. GTA'yı silmiştim henüz yüklemedim. Witcher 3'te test ettim bazen konuşma sıralarında GPU kullanımı %20'lere düşüyor ama nadiren denilebilir. Bazen 1 saniyeliğine giriyor bu durum. GPU kullanımı diğerine göre normal fakat hala %99-98 sabit kalmıyor. Ultra ayarlarda 45 FPS alıyorum ki Technopat RX 470 testinde Ultra ayarlarda 45 FPS almıştı.

Paragon adlı bir oyun var o da test edilinebilir bir oyun sanırım onda da GPU %99 değil. İşlemcim artık kendini normal kullanıyor %40-50 civarında. Sorun neyde bir türlü anlayamadım anakartta mı Windows da mı hiç bilmiyorum. @Recep Baltaş sorun ekran kartında olmadığına göre neyde olabilir ? Lütfen cevap verin.

Bu arada Total War Warhammer'da da test ettim nedense GPU kullanımını falan o oyunda göremiyorum. FPS 45-50 civarında bu oyunda da normal değil.

Witcher 3 testim ve sorunları : MSI GTX 1060 Witcher 3 Testi

Anakartın nedir ? Bir de yetersiz takip yapıyorsun. Afterburner ile frekanslara da bak. Anakartın umarım H110 değildir.

Anakartım MSI H170 Gaming M3. Yarın Witcher 3'de tüm bilgileriyle resim veya video atacağım. GTA'yı henüz kurmadım Windows'u sıfırlamayı düşünüyordum. Normal olarak sıfırlamayı denemiştim hata vermişti bir de MediaCreationTool ile yeniden kurayım dedim onda da hata verdi. Gülsem mi üzülsem mi bilemiyorum artık. PCI Express Slotu darbe almış olabilir mi ? Biraz zorlanmıştım takarken.

Witcher 3, Paragon ve Total War Warhammer (DirectX 11) de test yaptım ve videolarını yükledim. Nedense Witcher ve Total War'da bu sefer problem çıkmadı fakat Paragon'da ani FPS düşmeleri yaşadım. Konu biraz karıştı sistem özelliklerimin yazıyorum :
  • İşlemci : Intel Core I5 6600
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1060
  • RAM : Kingston DDR4 16GB 2133mhz
  • Anakart : MSI H170 Gaming M3
  • Güç Kaynağı : Zalman ZM700-GLX
  • HDD : WD 3.5'' Blue 1TB 7200rpm
  • SSD : Kingston HyperX Fury 120GB
  • Kasa : Zalman Z11 Neo
  • (Bu arada konuyla alakasız ama mikrofonum sesi yok denecek kadar az iletiyor sebebi ne ? Kulaklık : Steelseries Siberia 200).

Witcher 3 Testim :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Total War Warhammer Testim :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Paragon Testim :

Witcher 3'te savaş anını videoya kaydedemedim çünkü oyuna başladığımda hepsini öldürmüştüm. Oyuna yeni başladığım için nerede olduklarını bilmiyorum. Fakat videodan sonra buldum savaşırken herhangi bir problem çıkmadığını gördüm yanlış görmediysem.

GTA'yı bilgisayara yükleyebilirsem onun da videosunu atacağım. Dediğim gibi nedense bu sefer Witcher ve Total War'da (DX 11 DX 12 de MSI Afterburner çalışmıyordu güncel olmasına rağmen) sorun çıkmadı. Oyunda sorun olabilir mi ? Anakartta olmaz diye düşünüyorum eğer olsaydı hiçbir zaman böyle sonuç alamazdım sanırım. Windows da sorun olabilir mi ? MSI'a mail atmıştım ve bu mesajı aldım.

IMG_0071.PNG

msi.PNG

Bence oyun testlerini dışarıdan bir kamera ile çekerek buraya aktar.Oyunu oynadığın anda kayıt yaparken fps değerleri olumsuz etkilenebilir.Ayrıca ben GTX 970 i5 4460'da bu değerlerden daha yüksek fps alıyorum.

Kardes senin değerlerin gayet normal ki? Neyin hesabındasın ? Witcher 3'te ultrada 70 FPS falan mı bekliyorsun? Witcher 3'te gtx 1060 zaten hairwork açıkken 40-50 FPS arası veriyor. Birde helal olsun MSİ yepyeni kart göndermiş. Senin bir sorunun yok aldığın değerler zaten normal ki? Benimde aynı senle sistemim var gtx 1060. Değerlerimiz aynı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı