MSI GTX 1060 Oyunlarda Tek Fan Çalışması

semihural

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar.

Ben dün Vatan'dan MSI GTX 1060 6 GB ekran kartı aldım. Eve gelip montajını yaptıktan sonra testlerde birkaç soruna rastladım. Bunlardan bazıları ;
  1. Ekran kartı Age of Empires ve bazı online oyunlarda çalışmıyor.
  2. League of Legends ve World of Warship oyunlarında ekran kartının fanlarından biri çalışmayıp diğeri max hızda çalışıyor. Hatta kart 25-30 derecelere kadar soğuyor.
  3. Afterburner ile kartın fanını kontrol edemiyorum.
  4. Technopat'ta incelemesi yapılan kart ile kartım aynı olmasına rağmen GPU-Z'deki bazı değerler farklıydı.
Aşağıya bilgisayarımın diğer bileşenlerini paylaşıyorum:
  • Intel i7 3770K 4.0 GHz
  • 8 GB 1600 MHz RAM
  • ASUS Sabertooth Z77 Anakart
  • Cooler Master GX Bronze 750 Watt PSU
Bu sorunları nasıl çözebilirim? Kartım üretim hatalı bir kart mı, değiştirmeli miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki ısınmadığı için sessizliğini korumak amacıyla tek fan çalışırıyordur. GTA ve BF4 de deneyip kontrol etmek lazım.

Dostum yazılımları güncellemeyi denedin mi?
Yazılımları güncel kartı takınca hepsini yapmıştım.

Belki ısınmadığı için sessizliğini korumak amacıyla tek fan çalışırıyordur. GTA ve BF4 de deneyip kontrol etmek lazım.

kart ısınmadığı zamanlarda fanları duruyor 60 dereceyi geçince ikisi birden çalışmaya başlıyor. BF4 Need for Speed gibi oyunlarda sıkıntı yok. Sadece LOL ve World of warships de bir fan duruyor diğeri max hızda çalışıyor.

Kartı stres testine sok ve çift fan dönüyor mu bak.

stres testinde sorun yok çift fan çalışıyor.

Twin Frozr VI teknolojisi iki fanın birbirinden bağımsız çalışmasını sağlar.

o teknolojiyi bildiğim için bu kartı aldım. Benim sorunum kartın bu teknolojisinin doğru çalışmaması.

Hocam kartı test altına sokun ve ısı değerlerini bizimle paylaşın. Büyük ihtimal arkadaşında da dediği gibi MSI'ın teknolojisinden dolayı fanlar bağımsız olarak bazen çalışıyor veya çalışmıyor.

Hocam kartı test altına sokun ve ısı değerlerini bizimle paylaşın. Büyük ihtimal arkadaşında da dediği gibi MSI'ın teknolojisinden dolayı fanlar bağımsız olarak bazen çalışıyor veya çalışmıyor.

Kartın dediğim gibi herhangi bir ısınma sorunu yok sadece kart normalde sessiz çalışması gerekirken tek fan çalışırken çok sesli çalışıyor. Mantıksal olarak düşünürsek zaten tek fan max. hızda çalışacağına 2 fanın daha düşük devirlerde daha sessiz çalışması lazım. Zero Frozr özelliğini kullandığım zamanlarda kart Lol. ve World of Warships oyunlarında 63 dereceye gelince bazen bu sıkıntıyı yapıyor. Zero Frozr ı kapatınca sorun olmuyor. Bu sefer de fanlar 800 -900 rpm cıvarında sabit dönüyorlar. Kart 42 dereceyi geçmiyor.

Hocam sen en iyisi bir aldığın yere götür bir onlara danış. Ben biraz önce iman tazeledim PC güme gidiyordu Allah'a şükür halletim sonumu 4 saat bununla uğraştım. Sen uğraşcanına götür bir baksınlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı