MSI GTX 1060 Tek Fan Çalışması

VGSoap

Hectopat
Daha fazla  
Geçen hafta vatandan Msi 1060 GTX gaming ekran kartı aldım. Normalde yani bir şey açık değilken zaten fanlar çalışmıyor. Oyun falan oynadığım zaman ise bazen çalışmıyor bazen ise sadece tek fan çalışıyor.(Sıcaklığa bağlı olarak sanırım) Tek fan çalıştığında da doğal olarak ses çıkıyor. Bu kadar para verdik ekran kartına , iki fan birden çalışması gerekmiyor mu ? Geri verip vermemek konusunda kararsızım.
  • i7 6700
  • 16GB RAM
  • Anakart ; H110M-D D3
  • CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 650W
BIOS güncellemesi yapmadım sanırım ondan kaynaklanır mı ?

Ayrıca arkada CS:GO açıkken bilgisayar sıcaklıklarını SS aldım ;

Ayrıca şuan tek fan çalışıyor ancak program baktığımda ; Grafik İşlemci (GPU) 0 RPM (0%) yazıyor. Bununla bir alakası var mı ?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı kart var. MSI Afterburnerda manuel fan kontrolünü açınca iki fan çalışıyor ancak Afterburner sürekli altta açık olması gerekiyor. Kapanırsa yine tek fan çalışmaya başlıyor

Bu kartlar 60 dereceden sonra fan çalıştırırlar. 1070 kullanmaktayım 60 dereceyi olunca tek fan dönmeye başlıyor 70 olunca ikisi dönüyor. Gayet normal bir sorun yok. Sıcaklığa dayanıklıdır merak etmeyin.

Dostum bu bir hata değıl bir teknoloji ve adı da zero frozr ekran kartı kutunun ustunde yaziyordur. Ama ben ya fanlarin hepsi durur yada hepsi doner diye biliyorum bu konuda suphelenmekte haklisin yeni gelmiste olabilir tek fan dondurme olayi ama yinede Msi gaming app indirip ordan cooler booster'a (kartanesi gibi bi sembolu var) tiklayarak fanlarini test edebilirsin ve eger ekran kartim hic 60 derece olmasin rahatsız oluyorum diyosanda msi after burner indirerek fanlarinin hangi sicaklikta ne kadar donucegini keyfince ayarlayabilirsin.

Okumamistim zaten msi afterburner'in varmis msi afterburner her an acik olmadan bi kez kendi ayarlarini kaydettirerek manuel olarak ayarlamak disindada senin cizdigin isi-fan hizi grafigine gore otomatik olarak fan hizlarini ayarlayabilirsin

sıcaklık 60 dereceye çıktığında tek fan çalışıyor ama ses çıkartıyor. bakıyorum aida 64 ten ama rpm %0 yazıyor yani soğutucu fanım çalıştırmıyor gösteriyor. fakat msi afterburnerdan ayarladığım zaman sabit sıcaklığım 40 derece ( oyun içi) ve aida 64 ten baktığım zaman o zaman % kaç çalıştırdıysam gösteriyor. Ayrıca msi afterburner kullandıktan sonra 2 fan da çalışıyor hiç ses çıkartmıyor.

yani kısacası msi afterburner programı kullandığımda bir sorun yaşamıyorum. Fakat korktum sonuçta az para vermedik ekran kartına

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı