MSI GTX 1070 Düşük FPS Sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Oyunlarda düşük FPS değerleri almaktayım arada bir kasma takılma gibi sıkıntıları var, düzeltmem için ne yapabilirim? Full ultra degerlerde GTA V'de 100+ FPS aldıgını gördüm Technopat videosunda ama ben o degerlere ulaşamadım. Ekran kartım el yakıcak kadar sıcak olmasa da ısınma var, ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim;
  • i5-6600 k işlemci
  • MSI GTX 1070 ekran kartı
  • 8 GB RAM

Oysa Nvidia sevdalıları nede çok övmüştü Nvidia'nın bu serisini. AMD diyincede hemen yarı sert karşı çıkmışlardı.
Konuyu açan arkadaş sözüm size değil. ;)

MSI Afterburner kullanmayı biliyorsanız, oyuna girip load değerlerine bakabilir misiniz? CPU% GPU%, ayrıca ısıya da oradan bakabilirsiniz. Ve kaç FPS alıyorsunuz, çözünürlük nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oysa Nvidia sevdalıları nede çok övmüştü Nvidia'nın bu serisini. AMD diyincede hemen yarı sert karşı çıkmışlardı.
Konuyu açan arkadaş sözüm size değil. ;)
Öncelikle çok boş bir mesaj olmuş. Her kartta olabiliyor böyle sorunlar. Ona bakarsanız bir sürü RX480 gürültü sorunu, düşük fps sorunu diye konu açılmıştı. Fanboyluğun alemi yok. Gerçekten yardım edecekseniz edin etmiyecekseniz yazmayın.

Merhaba arkadaşlar.
Oyunlarda düşük FPS değerleri almaktayım arada bir kasma takılma gibi sıkıntıları var, düzeltmem için ne yapabilirim? Full ultra degerlerde GTA V'de 100+ FPS aldıgını gördüm Technopat videosunda ama ben o degerlere ulaşamadım. Ekran kartım el yakıcak kadar sıcak olmasa da ısınma var, ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim;
  • i5-6600 k işlemci
  • MSI GTX 1070 ekran kartı
  • 8 GB RAM
MSİ Afterburner ile sıcaklık ve GPU kullanımı değerlerini atabilir misiniz ? Ve bu arada oyun korsan mı ? Yoksa Steam'dan falan mı aldınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle çok boş bir mesaj olmuş. Her kartta olabiliyor böyle sorunlar. Ona bakarsanız bir sürü RX480 gürültü sorunu, düşük fps sorunu diye konu açılmıştı. Fanboyluğun alemi yok. Gerçekten yardım edecekseniz edin etmiyecekseniz yazmayın.

MSİ Afterburner ile sıcaklık ve GPU kullanımı değerlerini atabilir misiniz ? Ve bu arada oyun korsan mı ? Yoksa Steam'dan falan mı aldınız?

Öncelikle oyunu Steam'dan oynuyorum
MSİ Afterburner sıcaklık görüntüsü
Normal
Hızlı Resim - 2

Oyun açıkken
Hızlı Resim - 3

İşletim sistemin ve sürücülerin güncel mi?
Ekran kartı sürücülerim güncel. İşlemcim denetim masasında gözükmemekte ama aygıt yöneticisinde işlemcim güncel olarak gözüküyor

242,.png

Bana bu yukardaki gibi lazım. Mesela benim işlemciye bakınız, %51 de ama ekran kartı %96, sizinkini merak etmiştim. Oyun FarCry Primal Full ultra 1080p (hd texture pack açık)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı