MSI GTX 1070 Düşük FPS Sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Oyunlarda düşük FPS değerleri almaktayım arada bir kasma takılma gibi sıkıntıları var, düzeltmem için ne yapabilirim? Full ultra degerlerde GTA V'de 100+ FPS aldıgını gördüm Technopat videosunda ama ben o degerlere ulaşamadım. Ekran kartım el yakıcak kadar sıcak olmasa da ısınma var, ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim;
  • i5-6600 k işlemci
  • MSI GTX 1070 ekran kartı
  • 8 GB RAM

Hocam GPU çok az kullanılıyor. Ayarları sona alın, 1080p'de oynuyorsunuz değil mi? Ayarları sona aldıktan sonra bir daha atın.

Sanırım istediğiniz bu şekilde
Aynen tam istediğim gibi, ancak elinizde normal bir oyun varmı denemek için GTA5 felan gibi. Şuan oynadığınız oyunu çıkaramadım ve early access felan yazıyor, optimizasyon sorunuda olablir. Sağlıklı bilgi verebilmek amacıyla normal bir oyunda deneyip aynı böyle resim atarsanız iyi olur.

Aynen tam istediğim gibi, ancak elinizde normal bir oyun varmı denemek için GTA5 felan gibi. Şuan oynadığınız oyunu çıkaramadım ve early access felan yazıyor, optimizasyon sorunuda olablir. Sağlıklı bilgi verebilmek amacıyla normal bir oyunda deneyip aynı böyle resim atarsanız iyi olur.
Oyun : Playerunknown's Battlegrounds aynen optimizasyon sorunu olabilir .
NVIDIA GeForce Experience'de gözükmüyor. Optimize edemiyorum .

i5'e 1070 aldırırsanız böyle olur tabi :) Açıkcası size üzüldüm GTA 5 gibi CPU canavarı oyunlarda darboğaz yapıyor. Ha 1080p'de 100 almazsın 60 alırsın üzmez. GTA 5'de arabayla hız yapınca 4 çekirdeğinde kullanımı +100'e ulaşıyor mu ?

66.png

Bunu youtube'de bir videodan kestim. Ramde ki x4 kafama takılmadı değil ama acaba 4 adet 16 GB rammi takmış tam anlamadım. Ram tüketimi oldukça yüksek, ancak GPU ve CPU kullanımı yerinde.
Sorun RAM yetmezliği olabilir, biraz RAM takviyesi durumu kurtaracaktır diye düşünüyorum.

@TechnoBey ne alakası var? 6600k çok güçlü ve 1070'e yetecek bir işlemci. Ama 1080p oynaması hata olmuş. @xrayler06 DSR açıp çözünürlüğü 2K yaparsan daha iyi olur.
Hocam demede sakınca varsa şimdiden kusura bakma.
DSR Ayarlarını yaptım 2K çözünürlükte oynuyorum suan FPS değerlerinde fark yok. Bilişimci arkadaşlara mı göstermeliyim anlamadim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı