MSI GTX 1070 Eski BIOS Sürümüne Dönme

farukclk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba grafik kartı olarak MSI GTX1070 kullanıyorum. 3 gündür şöyle bir sorun ile karşılaşmaktayım. Ekran kartı boştayken sıcaklık 50 derecelerden 61-62 derecelere çıkıp iniyor sürekli. Eskiden masaüstünde bu sıcaklıkları görmezdi. Sıkıntı olan taraf ise bazen monitör tamamen kendini beklemeye alıyor aynı anda da ekran kartı fanları bir süre %100 çalışıp duruyor. Bilgisayarı zorla kapatarak tekrar açıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi var mı acaba?

Not: yaklaşık 2-3 hafta kadar önce Technopat'ta yayımlanan MSI GTX 1070 Gaming X 8G OC Mode BIOS Güncelleme Rehberi - Technopat ile OC modunda sabit çalışması için BIOS kurmaya çalıştım; ancak indirdiğim güncelleme dosyası hiç açılmadı. Ben de Gaming Z BIOS güncellemesini indirdim tıkladım çalışacak mı diye, ben bir şey yapmadan kendisi güncelleyi kurdu. Bu kurulumdan sonra ekran kartı sıcaklık değerleri bariz azaldı. 75 dereceyi nadiren geçmeye başladı. Önceden altına inmezdi ağır oyunlarda. BIOS güncellmesini tekrar nasıl eskiye döndürebilirim bilmiyorum makalede de yazmıyor :( Sorunun bundan kaynaklandığından da emin değilim 2 haftadır sorunsuz çalışıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı