Çözüldü MSI GTX 1070 sistem açılmama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hocam garanti kapsamina girermi acaba? Birde CMOS yapacak yeri bulamadim. Eğer garantiye girmezse z270 kasaya uyar mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı soğuk bir odadan, sıcak bir odaya götürüp çalıştırdıysan muhtemelen anakart nemlenmeden dolayı zarar görmüş olabilir.

Anakartın üzerindeki bütün bileşenleri söküp güneş gören bir yere koy, tam kuruduğundan emin olduktan sonra bileşenleri de tekrar takıp öyle çalıştırmayı dene....

Olmazsa servise gönderirsin.

Muhtemelen anakart'ı yakmışsındır. Eğer şanslıysan tek anakart'ta sorun vardır ekran kartıda yanmışsa sıkıntı büyük.

Bende bi ara buna benzer bi sorun yaşamışdım ama benim ki anladığım kadari ile statik elektriklenme olmuştu güç kablosu filan takılı power şarter acık tuşa basıyorum açılmıyordu kasa sonra bir yerde okumuştum statik elektriklenmeyi almak için power tuşuna bi kça kere uzun uzun basmak lazımmış bende öyle yapmıştım düzelmişti ama senin ki biraz farklı bir şey.

Birden çok videoda sistemi kasa dışında çalıştırdık. Bir zararı yok.

Bu sabah denedim ve calisti bilesenlerini tanidi. Kapadim acildi Windows 7 ultimate, Windows 8.1 pro ve windows 10 home normal ve UEFI yuklemeye calistim yukleme ekraninda kaliyor. Yuklemiyor. 3 flash bellek denedim yine olmadi. SSD cikardim harddisk takdim yine olmadi. BIOS' güncelledim.

Şimdi ise görüntü vermemeye başladı. Monitör VGA ve DVI girişli. DVI girişini kullanmaktayım.

Hocam anakartın pilini çıkartıp geri taktığımda görüntü almaya başladım. Sorun yine devam ediyor, işletim sistemi yüklememe izin vermiyor. Kurulum hep en başta sabit kalıyor ilerleme devam etmiyor MSI Türkiye ve global sitesinde bu dikkatimi çekti. Türkiye sitesindeki bios sürümü 1.7 sürümü 26.12.2016.Global sitesinde ise 1.2 sürümü 02.12.2016 yazıyor çok gribime gitti. Acaba global sitesindeki bios ile mi güncelleme yapayım?

Pardon ben Z170 ile Z270 sitesini karıştırmışım.

Hocam resimlere bir bakarmısınız bir yerler de hata var mı?

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg

Bios pilini çıkardım 10 dakika bekledim tekrar taktığımda 2 seçenek sundu. F1 dedim.

17098388_1450216311689720_789594188471488733_n.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı