MSI GTX 1070 Ti aşırı ısınma

Zekeriyaa

Centipat
Ben kısa zaman önce GTX MSI 1070 Ti aldım. Fakat kart cok ısınıyordu, eski bir kasam var dedim. Onu değiştirdim ama şu an yine aynı şekilde aşırı ısınıyor. Temper glass a elimi sürüyorum, kış aylarında beni yalnız bırakmıyor. Ben de buna çözüm arıyorum. Nerede olabilir sıkıntı anlamıyorum. Bir tanıdık kasanın üstüne 2 tane fan al, rahatlar dedi fakat bilemedim. Belki sorun öyle bir sorun değildir diye dedim, içimi açıp 100 TL'lik termal macun süreyim diye ama yemedi garantisi var diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın önü kapalı, kablolama kötü, fan devir hızlarını ve fanların yönünü kontrol et, belki ters takılmış fan vardır. Oyundayken elini egzoz fanının arkasına koy atılan hava sıcaksa öndeki 3 fan yeterince soğuk havayı kasaya sağlayamıyor demektir.
Kasanın önü havadar. Öndeki 3 fan gayet sessiz ve performanslı çalışıyor lakin arkadaş egzoz fani ters takmış. Kasada sadece önceki 3 fan takılı geliyor Arkadaş egzoz fan almış sonradan lakin ters. takmış

Ben arkadaşı daha önce fanları kontrol et diye uyarmıştım.
Dostum Cooler Master Lite 5 mağduruyum. Temperli memperli boş iş bana göre mesh olacak ön taraf.
Modlama çalışmama bakarsan ne demek istediğimi anlarsın.

Fan anakart fan başlıklarına bağlı ise BIOS üzerinden fan hızını arttırın. Sorununuzu çözdü isem yazımı en iyi cevap olarak işaretlerseniz sevinirim, iyi forumlar!

Şu an gerek yok yakın zamanda RAM ve egzoz fan alacagım ondan bir de arkadaşlar eğer egzoz fan önerisi yapabilecekler varsa yaparsa çok güzel olur. Millet Corsair'ın 180 TL'lik bir tane öneriyor ama sizden de teklif beklerim çünki o 2019 Temmuz'da yazılmış.
Şu an gerek yok yakın zamanda RAM ve egzoz fan alacagım ondan bir de arkadaşlar eğer egzoz fan önerisi yapabilecekler varsa yaparsa çok güzel olur. Millet Corsair'ın 180 TL'lik bir tane öneriyor ama sizden de teklif beklerim çünki o 2019 Temmuz'da yazılmış.

Önerdikleri fan bu:
Güzel midir?
Kasanın önü havadar. Öndeki 3 fan gayet sessiz ve performanslı çalışıyor lakin arkadaş egzoz fani ters takmış. Kasada sadece önceki 3 fan takılı geliyor arkadaş egzoz fan almış sonradan lakin ters. Takmış.

Bir de sen hangi egzoz fanı kullanıyorsun çünki RGB'lerin uyumlu olmasını istiyorumda.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı