Çözüldü MSI GTX 1080 GAMING X Düşük FPS Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tolunay D.

Hectopat
Yer
Uzunköprü, Edirne
Daha fazla  
Evet arkadaşlar yukarıda belirttiğim gibi düşük FPS alıyorum. Cevaplarınızı bekliyorum (n)

• Anakart: Asus MAXIMUS VII RANGER Intel Z97 3200MHz(OC) DDR3 LGA1150 ATX Anakart
  • İşlemci: Intel Haswell Core i7 4770 3.4GHz 8MB Cache LGA1150 İşlemci
  • RAM: Corsair Vengeance 16GB (4x4GB) 1600MHz DDR3 Ram
  • Ekran Kartı: MSI GTX1080 GAMING X 8GB GDDR5X 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı

Oyun testleri:

Rise of Tomb Raider: 1920x1080 - Ultra : 58FPS
Assassin's Creed: Unity: 1920x1080 - Ultra : 48FPS

Çözüm
Tamam işte arkadaş GTX 1080 1080P'da tam performans veriyor demiş, bu neyin tartışması? Sorunun MSAA açık olmasından kaynaklıymış şimdi FXAA açtım, Rise of Tomb Raider'da 120-130FPS alıyorum sorun çözüldü.
Nvidia GTX 1080, 1080p için optimize edildi. Yüksek çözünürlüklü monitör şart değil yani. Ama ekranınızın yenileme hızı göreceğiniz kare sayısını belirlediği için, arkadaşlar yüksek yenileme hızına veya yüksek çözünürlüğe sahip monitörler tavsiye etmişler. Tartışmayı büyütmeye gerek yok, iyi sosyaller:)

Kardeşim cevap vermeye çalışmışlar ama hepsi boş 1-2 tane dışında.

Gerekli güncellemeleri yapmanı öneririm, onun dışında bir arkadaşın da dediği gibi V-SYNC açık olabilir buda fps yi monitörünün Hz sine sabitler. Ayrıca oyunun korsanlığından kaynaklanan bir durumda olabilir. Orijinal oyunların içinse üstte dediğim şeyleri yapabilirsin.

Nvidia GTX 1080, 1080p için optimize edildi. Yüksek çözünürlüklü monitör şart değil yani. Ama ekranınızın yenileme hızı göreceğiniz kare sayısını belirlediği için, arkadaşlar yüksek yenileme hızına veya yüksek çözünürlüğe sahip monitörler tavsiye etmişler. Tartışmayı büyütmeye gerek yok, iyi sosyaller:)
1070 bile 1440p oyun için önerilirken 1080 nasıl 1080p için oluyor çözemedim. Ekran kartının modeline göre mi çözünürlük belirliyorsun ?

1070 bile 1440p oyun için önerilirken 1080 nasıl 1080p için oluyor çözemedim. Ekran kartının modeline göre mi çözünürlük belirliyorsun ?
Ne alaka, fazla yıl gitsin diye aldım. Birde 2-3 yıl sonra GTX 1080 4K oyun oynatmayacağı için bende GTX 1080 aldım.

Ne alaka, fazla yıl gitsin diye aldım.
Size söylemedim. Zaten yüksek ekran kartı aldığınız zaman bir monitöre bilgisayar parası vermeyi doğru da bulmuyorum. DSR dediğimiz bir şey var.

GTX 1080, 1080p içindir demedim ben. 1080p çözünürlükte de tam performansından artık yararlanabiliyor dedim.

'Nvidia GTX 1080, 1080p için optimize edildi.' Bu cümleden ne anlayabilirim ?

Tamam işte arkadaş GTX 1080 1080P'da tam performans veriyor demiş, bu neyin tartışması? Sorunun MSAA açık olmasından kaynaklıymış şimdi FXAA açtım, Rise of Tomb Raider'da 120-130FPS alıyorum sorun çözüldü.

Çözüm
Size söylemedim. Zaten yüksek ekran kartı aldığınız zaman bir monitöre bilgisayar parası vermeyi doğru da bulmuyorum. DSR dediğimiz bir şey var.

'Nvidia GTX 1080, 1080p için optimize edildi.' Bu cümleden ne anlayabilirim ?
''1080p çözünürlükte de tam performansından artık yararlanabiliyor dedim.''

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı