Msı GTX 1080 Gaming X Sıcaklık Sorunu

Robotics

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisliği Öğrencisi
Konu başlığında bahsettiğim gibi sıcaklık 75-80 dereceleri arası gidip geliyor. Otomatik fan devrinde çalışıyor. Bu değerler 4k ultra ayarlarda oluyor. Bu değerler sizce normal midir yoksa manuel ayarlarda daha düşük derecelerde çalıştırmak daha mantıklı mıdır?

• Kasa: Corsaır Carbıde Spec-Alpha
  • PSU: Zalman ZM700-GLX 80Plus 700w
  • Anakart: Msı Z170A Gaming Pro Carbon
  • İşlemci: Intel Core i7 6700
  • Soğutma: Zalman LQ315 Sıvı Soğutma
  • RAM: Corsaır 2*8GB DDR4 2400MHz CL14
  • SSD: Samsung 250 GB 750 Evo
  • Ekran Kartı: Msı GTX1080 Gaming X
  • Monitör: Viewsonic 23.6 vx2475Smhl-4K

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni GPU'lar sıcaklığa oldukça dayanıklı. Sorun olmaz. Değerlerin aşırı değil. R9 290X ve R9 290 ekran kartları 93 derecelere kadar çıkabiliyordu zamanında o zamanın teknolojisiyle yine de karta herhangi bir zarar meydana gelmiyordu.

80 derece aşırı bir değer değil. Manuel olarak fanları ayarlarsan sıcaklıklar daha da düşer.

Karta herhangi bir şekilde OC yaptın mı?
Kartı normal şekilde kullandım aldığımdan beri. MSI Gaming APP te sadece gaming moda alıp kullanıyorum oyunlara girerken başka bir OC yapmadım.

Yeni GPU'lar sıcaklığa oldukça dayanıklı. Sorun olmaz. Değerlerin aşırı değil. R9 290X ve R9 290 ekran kartları 93 derecelere kadar çıkabiliyordu zamanında o zamanın teknolojisiyle yine de karta herhangi bir zarar meydana gelmiyordu.
Tamam o zaman sıkıntı olmaz standart ayarlarda daha 80 dereceyi geçmedi. Teşekkür ederim yorumlarınız için içim rahatladı.

Dosya Ekleri

• adwqe.png
    adwqe.png
    282,6 KB · Görüntüleme: 125
Konu başlığında bahsettiğim gibi sıcaklık 75-80 dereceleri arası gidip geliyor. Otomatik fan devrinde çalışıyor. Bu değerler 4k ultra ayarlarda oluyor. Bu değerler sizce normal midir yoksa manuel ayarlarda daha düşük derecelerde çalıştırmak daha mantıklı mıdır?

• Kasa: Corsaır Carbıde Spec-Alpha
  • PSU: Zalman ZM700-GLX 80Plus 700w
  • Anakart: Msı Z170A Gaming Pro Carbon
  • İşlemci: Intel Core i7 6700
  • Soğutma: Zalman LQ315 Sıvı Soğutma
  • RAM: Corsaır 2*8GB DDR4 2400MHz CL14
  • SSD: Samsung 250 GB 750 Evo
  • Ekran Kartı: Msı GTX1080 Gaming X
  • Monitör: Viewsonic 23.6 vx2475Smhl-4K
Klasik msi sorunu. görsel paylaşır mısınız?

Dediğim gibi sıcaklıklar korkulacak düzeyde değil. Kasanın hava akışı nasıl?
Kasa resimdeki gibi önde 2 tane ortalı şekilde duruyor. Alttaki ekran kartına doğru hava üflüyor. 1 tanede arkada eksoz fan var. İşlemci sıvı soğutma öne ve arkaya sığmadığı için üste taktım.

Klasik msi sorunu. görsel paylaşır mısınız?
Şuan yüklü bir oyun Doom var ama ondada MSI Afterburner çalışmıyor başka oyun yüklersem koyarım.

Dosya Ekleri

• v2-82660_large.jpg
    v2-82660_large.jpg
    76 KB · Görüntüleme: 104
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı