MSI GTX 1080 GAMING X Sıcaklık Sorunu

Empathy-

Hectopat
Yer
Denizli-Turgutlu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemimi toplayalı 1-1.5 ay oluyor ve konu başlığında bahsettiğim gibi sıcaklık 75-80 dereceleri arası gidip geliyor. Otomatik fan devrinde çalışıyor. Hatta FIFA 18'de bile bir kere 10-15 FPS aldım. Bazen sistemimi açtıktan sonra daha herhangi bir oyun vs. açmadan otomatik olarak 70-75 dereceye kadar çıkıyor ondan sonra eski sıcaklığına dönüyor. Bu konuyu açmadan öncede sıcaklık sabit hale getirebilmek için el ile fan ayarlarını %100'e çıkarmama ve kasanın tempered glassını çıkarmama rağmen yaklaşık 3-4 dakika 62-63 derecelerde sabitlendi daha sonra eski haline geldi. Herhangi bir OC vs. yapmadım. Kart oyunlarda iken 1898 MHz / 4568 MHz gibi değerlerde çalışıyor. Kasamda önde 3 arkada 1 tane olmak üzere toplam 4 adet fan var. Kullandığım kasa P7-C1 PRO, kullandığım çözünürlük 1920x1080 (DSR ile 2K), aldığım bu değerler normal ama daha bilgisayarı açar açmaz ekran kartının 70-75 derecelere çıkması beni rahatsız ediyor.

aaaa.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı