Çözüldü MSI GTX 1660 Super Gaming Isınma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sinanckmk

Centipat
Merhabalar arkadaşlar. Daha önce buna benzer bir konu açmıştım ancak kafama takılan farklı bir soru var yardımcı olursanız sevinirim. Başlıkta belirttiğim gibi MSI 1660 Super Gaming ekran kartlı sistemimi yaklaşık 2 hafta önce topladım ancak benimle aynı sisteme sahip Benchmark videolarında görüyorum ki bu ekran kartı ağır yük altında 65 dereceyi geçmiyor. Ne var ki benim ekran kartım temperli cam açık olduğu halde yük altında 74 derecelere çıkıyor, fanlar otomatik ayarda %56'da dönüyor ( cam kapalıyken 78-79 dereceleri görüyor). Sizce bunun sebebi nedir? Bir de Coil Whine sesi oluştu pek rahatsız etmiyor ama ince tiz bir sinek sesi var bilgisayarın içinde.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    109,1 KB · Görüntüleme: 101
Çözüm
Kasam bu. Belirttiğiniz gibi önü kapalı bir kasa tek fanlı yakın zamanda üstüne iki fan daha eklemeyi düşünüyorum sanırım kasa biraz gargaraya geldi kötü bir model aldım. Benzer bir konu açmıştım yanlış bir iş yaptıysam affola forumlarda yeniyim 😅.

Sorun çözüldü o zaman. Ön tarafa fan alınması gerekli, bir de ön kapağı gevşetin ki fanı aldıktan sonra fanlar yandan hava çekebilsin ya da bir matkapla ön kapağı delebildiğiniz kadar delin. Donanım Arşivi diye bir Youtube kanalının bununla ilgili bir videosu vardı.
Değerler aşırı yüksek değil Yaz ayındayız normal böyle şeyler. Benim RTX 2080S 60-70 derecelerde. O izlediğiniz videolar hangi ayda yapıldı hangi kasalarla yapıldı belli değil.

Kasa modeli nedir? Önü kapalı olan kasalarda sık rastlanılan bir durum. Bir de kasanızda kaç fan var?
Kasam bu. Belirttiğiniz gibi önü kapalı bir kasa tek fanlı yakın zamanda üstüne iki fan daha eklemeyi düşünüyorum sanırım kasa biraz gargaraya geldi kötü bir model aldım. Benzer bir konu açmıştım yanlış bir iş yaptıysam affola forumlarda yeniyim 😅.

Kasanız çok kötü. Fan alsanız birşey değişmeyecek çünkü hava almadan bilgisayar fan hava üfleyemez.

Sorun çözüldü o zaman. Ön tarafa fan alınması gerekli, bir de ön kapağı gevşetin ki fanı aldıktan sonra fanlar yandan hava çekebilsin ya da bir matkapla ön kapağı delebildiğiniz kadar delin. Donanım Arşivi diye bir Youtube kanalının bununla ilgili bir videosu vardı.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı