MSI GTX 750Ti vs Asus GTX 750 Ti?

AMD Pişmalıktır.
Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz? Bütün F/P ürünleri AMD tarafında. 900 serisi çıkmadan önce arkadaşım R9 290'ıyla kendisinden daha pahalı olan 780'i çok rahat geçmişti ve hala geçiyor.
Bu arada "çok AMD kullandım" demişsiniz fakat imzanıza baktığımda kullandıklarınız giriş seviyesi ürünler.

Dostum fiyat aralığının en iyi ürünüdür GTX 750Tİ. Ayrıca Nvidia güç ve performans olarak AMD'nin üstündedir ve daima üstünde kalacağını tahmin ediyorum.

Şöyle örnek vereyim: Nvidia GTX 960 ile AMD R9 290 karşılaştırmalarını incele. Nvidia'nın 960'ı AMD'nin 290'ından çok daha iyi performans gösteriyor.
Ohoo sen ne diyorsun? 960, 285'in rakibi. R9 290 ile kıyaslanamaz. Öncelikle şu teste bir bak için ferahlasın.
AnandTech | Bench - GPU14
Daha sonra buna.

3dm-noise.gif

Son düzenleyen: Moderatör:
GPUBoss Doğru Bilgi Vermemektedir
Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz? Bütün F/P ürünleri AMD tarafında. 900 serisi çıkmadan önce arkadaşım R9 290'ıyla kendisinden daha pahalı olan 780'i çok rahat geçmişti ve hala geçiyor.
Bu arada "çok AMD kullandım" demişsiniz fakat imzanıza baktığımda kullandıklarınız giriş seviyesi ürünler.

Ohoo sen ne diyorsun? 960, 285'in rakibi. R9 290 ile kıyaslanamaz. Öncelikle şu teste bir bak için ferahlasın.
AnandTech | Bench - GPU14
Daha sonra buna.

Doğru söylüyor olabilirsin, yanlış hatırlıyorumdur belki. Şimdi GPUboss'dan GTX 960 ile r9 290 karşılaştırdım ama yakın performans gösteriyor. Aslında bu tür karşılaştırma siteleri sürekli çelişkiler yaşatıyor insana o yüzden bunların yerine karşılaştırılacak ekran kartlarını bizzat denemek ya da deneyenlerden yardım almak daha mantıklı.

Radeon R9 290 vs GeForce GTX 960

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru söylüyor olabilirsin yanlış hatırlıyorumdur belki. Şimdi gpuboss'dan gtx 960 ile r9 290 karşılaştırdım ama yakın performans gösteriyor. Aslında bu tür karşılaştırma siteleri sürekli çelişkiler yaşatıyor insana o yüzden bunların yerine karşılaştırılacak ekran kartlarını bizzat denemek yada deneyenlerden yardım almak daha mantıklı.

Radeon R9 290 vs GeForce GTX 960
O siteye güven olmaz bilmiyor musun ? Zaten o site sosyalde yasak ceza alabilirsiniz.

AMD Pişmanlık falan değil, sadece ülkemizdeki sözde bilgisayar firmalarının kırpmaları var. Örnek vermek gerekirse Casper, Exper, Acer vs...
- Üç beş yalan yanlış bildiğimiz şey ile mağazaya adım atıyoruz tezgahtar kardeş bize şöyle bir ayar çekiyor "Kardeş bunda 8Gb RAM var, i5-i7 işlemci var 4.0 GHz saat frekansı, 2TB HDD, 4Gb Ekran Kartı var bu tam senlik." sende hevesleniyosun falan eve geliyorsun açayım oyun oynayayım AMD giriş seviyesi Ekran kartı, no name anakart, stok soğutucu, RAM'ler düşük frekans değerlerine sahip. PC 'de tek sağlam şey ise işlemci ve HDD kırpılsa onlarıda kırpacaklar. :)
Not: Benim ilk bilgisayarım buna yakın bir sohbetle alındı.

@Roherty AMD R9 285 bile GTX 960'dan yüzde 15 daha perfomanslı ve dahada güçlü ve yeni nesil. Birdaha araştırın yanlışınız var.

Radeon R9 290 vs GeForce GTX 960 bu verdiğin örnek ile bu sitenin bu sosyalde yasaklanmasını şimdi daha iyi anladım. Aralarında dağlar kadar performans farkı var ama aynı göstermişler yok artık.

Dostum fiyat aralığının en iyi ürünüdür GTX 750Tİ. Ayrıca Nvidia güç ve performans olarak AMD'nin üstündedir ve daima üstünde kalacağını tahmin ediyorum.

Şöyle örnek vereyim: Nvidia GTX 960 ile AMD R9 290 karşılaştırmalarını incele. Nvidia'nın 960'ı AMD'nin 290'ından çok daha iyi performans gösteriyor.

Hem de GTX 960 daha az enerji harcıyor. Birde öyle bir İYİ yanı var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı