MSI GTX 970 Coil Whine sorunu garanti kapsamında mı?

Luchnik

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Star City
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Merhabalar aklıma takılan bir kaç şey var.
Msi Gtx 970 almayı düşünüyorum, fakat coil whine sorunu çıkarsa msi ilgilenmeyecek mi ?
Sattığı malın arkasında durup ayıplı mal olarak kabul edip iade/birebir değişim yapmayacak mı ?
@Silinen üye @Recep Baltaş

Ben de alırken "CW çıkarsa garanti durumu nasıl olur?" diye aldığım şirkete sordum. Bana "servise göndeririz, çok yüksek ses yoksa geri gelir." Dediler. Sanırım düşük seviye sesleri arıza olarak kabul etmiyor servis. Neyse ki bende sorun çıkmadı çok sessiz yükte 62-65 derece süper.

Her kartta coil whine vardır. Bazılarını duyamayız, bazılarını duyabiliriz. Eğer seni rahatsız edecek düzeydeyse 15 gün bekletip değiştirirler. Ama gidipte kasaya kulağını yapıştırıp bu kartta cw var dersen o zaman 15 gün boşuna beklemiş olursun.
Sanırım sende msi gtx 970 kullanıyorsun bir sorun oldu mu ?
Olduysa değişim yaptılar mı ?
Forumda okumuştum bir kullanıcı msi'ı aramış kartımda coil whine var demiş bizim için bir sorun teşkil etmiyor kartın performansını etkilemediğinden değişim yapmıyoruz demişler.

Ben de alırken "CW çıkarsa garanti durumu nasıl olur?" diye aldığım şirkete sordum. Bana "servise göndeririz, çok yüksek ses yoksa geri gelir." Dediler. Sanırım düşük seviye sesleri arıza olarak kabul etmiyor servis. Neyse ki bende sorun çıkmadı çok sessiz yükte 62-65 derece süper.
Kasayı kapadığımda duymazsam bir sorun olmaz benim için ama MSI yarı yolda bırakır mı orasını bilmiyorum.

Bende de MSI var. 500 fps üstüne çıktığın an başlıyo ötmeye. 500 fps yi menüler hariç hiç almazsın zaten. Alırsanda fps ni sabitlersin 60' a dert etmeyin bu kadar cw yi kulaklığın varsa bağırsa bile duymuyosun zaten.

Sanırım sende msi gtx 970 kullanıyorsun bir sorun oldu mu ?
Olduysa değişim yaptılar mı ?
Forumda okumuştum bir kullanıcı msi'ı aramış kartımda coil whine var demiş bizim için bir sorun teşkil etmiyor kartın performansını etkilemediğinden değişim yapmıyoruz demişler.

Kasayı kapadığımda duymazsam bir sorun olmaz benim için ama MSI yarı yolda bırakır mı orasını bilmiyorum.
Aldığın karttaki CW sorunu tamamen şans. İlla MSI alacaksan kaliteli bir şirketten al ki değiştirme şansın olsun. Benim tavsiyem gigabyte al memnun kalacaksın emin ol.

Aldığın karttaki CW sorunu tamamen şans. İlla MSI alacaksan kaliteli bir şirketten al ki değiştirme şansın olsun. Benim tavsiyem gigabyte al memnun kalacaksın emin ol.
Kart 1200 liraya dostum birde para iadesi kampanyasından faydalanmak istiyorum.

Bende de MSI var. 500 fps üstüne çıktığın an başlıyo ötmeye. 500 fps yi menüler hariç hiç almazsın zaten. Alırsanda fps ni sabitlersin 60' a dert etmeyin bu kadar cw yi kulaklığın varsa bağırsa bile duymuyosun zaten.
Dikey eşitlemeyi açmak o karta küfretmek gibi bir şey olur.
Başa gelen çekilir mi olacak ?

Bence dikey eşitlemeyi açmanın hiçbir zararı yok. 60 fps den sonrasını insan gözü algılayamıyor zaten. Şöyle diyeyim kulaklığını çıkartmazsan duyman imkansız gibi bir şey. Kulaklığı çıkartırsan ince tiz bir ses duyarsın. Dediğim gibi yaklaşık 10 oyun oynadım sadece Crysis 3 ve Assassin' s creed unity' nin menüsünde duydum o sesi. Oyunlarda hiçbir ses yok. Bence almalısın MSI. Çok büyük bir sorun olursa değiştirirsin.

Bu arada yüksek fps aldığın oyunlarda dikey eşitlemeyi açmak yararlı da. Boşuna kartı yormamış olursun.

Bence dikey eşitlemeyi açmanın hiçbir zararı yok. 60 fps den sonrasını insan gözü algılayamıyor zaten. Şöyle diyeyim kulaklığını çıkartmazsan duyman imkansız gibi bir şey. Kulaklığı çıkartırsan ince tiz bir ses duyarsın. Dediğim gibi yaklaşık 10 oyun oynadım sadece Crysis 3 ve Assassin' s creed unity' nin menüsünde duydum o sesi. Oyunlarda hiçbir ses yok. Bence almalısın MSI. Çok büyük bir sorun olursa değiştirirsin.
60 fps oynayacaksam gtx 760 alırım veya 960, dikey eşitlemeyi açmak bana göre afedersin ama tam bir saçmalık.

60 fps oynayacaksam gtx 760 alırım veya 960, dikey eşitlemeyi açmak bana göre afedersin ama tam bir saçmalık.
Garantiye gönderildiği zaman testler öyle yapılıyor ama. Orda bir ses duyulmadığında sana geri gönderecekler kartını. O sese katlanacaksan açma. Ben fps tutkunu biri değilim. 60 ile 500 arasında hiçbir fark yok. Ama sen bilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı