MSI GX70 3BE-042TR İşlemci Sorunu Yaşar Mıyım?

Keşke bu konuda hiçbir tavsiyede bulunmasaydım. Bir şey önerdiğim için hayatımda ilk kez pişman oldum. Hepiniz GX70'i tavsiye edin, konu kapansın o zaman burası bir tartışma platformu olmaktan çıksın. Burak Alkan'a rica edeyim de bari silsin mesajlarımı. Ne de olsa GE70'i aldırmak için arkadaşa can atıyorum. GE70 dünyanın en iyi bilgisayarı hatta GT70 Dragon Edition Extreme 2'den bile iyi ha ona göre(!)

Arkadaşlar şimdi işlemciler hakkında derin bir bilgiye sahip değilim. Bana ilemcideki GHz nin ne işe yaradığını ve neden mimari kadar önemli olmadığını söyleyin daha rahat karar verebileyim.

Arkadaşlar hangisini alırsam alayım ilk notebok'um olacak, o yüzden pek bilgim yok. İleride anakartını veya işlemci soketini değiştirmem mümkün mü?
Oyun için olacak ama öyle oyun bağımlısı biri de değilim:D Günde en fazla 1-2 saat oynarım, yani bu süre zarfında beni yarı yolda bırakır mı? Ayrıca render programlarında sorun yaşar mıyım gx70 le?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun kendisi zaten anakart. Yani şu laptoplarda anakartı değiştirebilir miyim sorusuna hastayım. Geçen de biri ofisi aradı, Piranha tabletin anakartı sizde var mı diyor. Piranha alırken bana mı sordun? Hayır tablette anakart değişir mi abi akıl var mantık var.

Performans istiyorsan i7 alacaksın! Lemi cimi yok bunun. OK?

Prisoner[OF]Games;126271 dedi:
Arkadaşlar şimdi işlemciler hakkında derin bir bilgiye sahip değilim. Bana ilemcideki GHz nin ne işe yaradığını ve neden mimari kadar önemli olmadığını söyleyin daha rahat karar verebileyim.
Ha birde buraya yazdıktan sonra facebook tan da mesaj atarsanız sevinirim, malum burada özel mesaj yollayamıyorum:D
https://www.facebook.com/profile.php?id=1XXXXXX20374245 teşekkürler.
Ben eğer facebook'tan mesaj atan olursa buraya da yazarım başkaları da aydınlanmış olur:D
Arkadaşlar hangisini alırsam alayım ilk notebok'um olacak, o yüzden pek bilgim yok. İleride anakartını veya işlemci soketini değiştirmem mümkün mü?
Oyun için olacak ama öyle oyun bağımlısı biri de değilim:D Günde en fazla 1-2 saat oynarım, yani bu süre zarfında beni yarı yolda bırakır mı? Ayrıca render programlarında sorun yaşar mıyım gx70 le?
Arkadaşım zaten sende 3300 liralık makinaya anakart ve işlemci ekleyecek para varsa bunu neden alıyorsun? Hadi aldın neden değiştiriyorsun? Hediye gelse anlarım da alacağın şeyi de değiştirebilir miyim diyorsun. Bu aynen dizüstü bilgisayar alıpta bunu masaüstüne çevirebilir miyim demek gibi bir şey. Senin istediğin model var piyasada ama sen diğerini alıp bunu istediğim modele çevirebilir miyim diyorsun.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı