MSI H310M PRO-VDH Plus sistemde tüm oyunlar kasıyor

Under.nvid

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar hiçbir zaman buna bir çözüm bulamadım ekran kartı ısınıyordu ve termal macun sürmüştüm o günden beri her oyun donuyor ve sıcaklık maksimum 80'e çıkmıştı termal macun sürdükten sonra. Eskiden 90 seviyelerine rahat çıkıyordu. Rocket League bile donmaya başladı FPS 100 civarları gözüküyor ama ben 30 gibi hissediyorum ve hep drop oluyor. Çözümü inşallah vardır yoksa boşa gitti 4000TL :(
sistem özelliklerim:
Sistem: İşlemci: i3-9100F / ekran kartı: MSI Gaming X RX 480 (2. el almaz olaydım) / anakart: MSI H310M PRO-VDH Plus / PSU: Xigmatek X-Power 600W 80+ Bronze / monitör: LG 22MK400H-B / RAM: Hyper X Fury 1x16 2666MHz CL16 RAM / SSD: Samsung 860 Evo 250GB / kasa: Dark N10 Pro. (Aldığıma çok pişmanım eski bilgisayarımdan da kötü.)

DDU ile ekran kartı driverını silin bilgisayarı tekrar başlatın sonra temiz bir kurulum yapıp tekrar bilgisayarı açıp kapatın sorun çözülmüş olabilir.
Temiz kurulum dediğiniz format mı? Bir ara ben oyunlar donuyor diye format atmıştım çözülmemişti. Daha doğrusu çözülmüştü ama bir süre sonra tekrar donmaya başladı. Termal macun sürdükten sonra daha da donmaya başladı.

Bazıları mining yapıldığını belirtmeyebiliyorlar hocam.
Bilmiyorum vallaha. Ama neden termal macun sürdükten sonra ortaya çıktı bu FPS düşmesi ve donma sorunu onu anlayamadım bir türlü. Montaj hatası yapılabilmiş olabilir diyorlar ama maalesef yaşım küçük ve bilmiyorum. Genellikle babamdan yardım alıyorum montaj işinde babam da hiç uğraşamaz.

Bilmiyorum vallaha. Ama neden termal macun sürdükten sonra ortaya çıktı bu FPS düşmesi ve donma sorunu onu anlayamadım bir türlü. Montaj hatası yapılabilmiş olabilir diyorlar ama maalesef yaşım küçük ve bilmiyorum. Genellikle babamdan yardım alıyorum montaj işinde babam da hiç uğraşamaz.
Ekran kartı driverı güncel mi hocam?

Geri
Yukarı