MSI H55M Anakarta 4 adet RAM takınca mavi ekran veriyor

HKOX

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum başlıktan da anlaşılacağı gibi 4x4GB Hi-Level'ın kit halındeki RAM'lerini kullanıyorum. Yeni satın aldım.Hepsi birebir aynı RAM'lerin, anakartım MSI H55M-P31. 4 slotun herhangi ikisine RAM'lerimi taktığımda gayet stabil çalışıyor ancak 4 RAM'ı birden taktıgımda bilgisayar belli bir süre sonra mavi ekran vermeye başlıyor. BIOS sürümüm 1.8 ve araştırdığım kadarıyla hiçbir şey bulamadım.
Güncel++

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz nedir? RAM'ler ne gecikme ve hızda ve Voltajda çalışıyor baktınız mı PC açılmadan önce BIOS üzerinden? Benzer durumu görüntü alamayarak ben yaşıyordum 2x4'ten 4x4'e geçmiştim ve arkadaşıma da olmuştu. Aşağıda yazdığım şekilde arkadaşım da ben de çözmüştük durumu.

PSU'u kapatın ve fişten çekin. Anakartın BIOS pilini sökün. 5 dakika sonra geri takın. Aşağıda fotoğrafta işaretlediğim numaralara dikkat ederek;

2 numaralı sokete RAM'i düzgünce takıp PC'nizi başlatın. Windows'u sorunsuz gördükten sonra tekrar kapatın.

4 numaralı sokete RAM'i düzgünce takıp aynı şeyi yapın.

2 ve 4 numaralı RAM'leri taktıktan sonra tekrar PC kapalı iken 1 numaralı yere RAM'i takıp tekrar açın. Windows'u gördükten sonra tekrar kapatın ve 3 numaralı son porta da RAM'i takın. Deneyin olmazsa bakarız.

İşlemciniz nedir? RAM'ler ne gecikme ve hızda ve Voltajda çalışıyor baktınız mı PC açılmadan önce BIOS üzerinden? Benzer durumu görüntü alamayarak ben yaşıyordum 2x4'ten 4x4'e geçmiştim ve arkadaşıma da olmuştu. Aşağıda yazdığım şekilde arkadaşım da ben de çözmüştük durumu.

PSU'u kapatın ve fişten çekin. Anakartın BIOS pilini sökün. 5 dakika sonra geri takın. Aşağıda fotoğrafta işaretlediğim numaralara dikkat ederek;

2 numaralı sokete RAM'i düzgünce takıp PC'nizi başlatın. Windows'u sorunsuz gördükten sonra tekrar kapatın.

4 numaralı sokete RAM'i düzgünce takıp aynı şeyi yapın.

2 ve 4 numaralı RAM'leri taktıktan sonra tekrar PC kapalı iken 1 numaralı yere RAM'i takıp tekrar açın. Windows'u gördükten sonra tekrar kapatın ve 3 numaralı son porta da RAM'i takın. Deneyin olmazsa bakarız.

Direkt 1-1 olarak takarak ileriledim. Şu anda herhangi bir problemle karşılaşmadım. İşlemcim i3-550 mavi ekran sorununu düzelttim sanırım temiz kurulum yaparak ancak şu anda biraz kullanmam lazım geri dönüşlerimi yazarım

Yeni konular

Geri
Yukarı