OpenCore MSI H97 & i5 4590 sisteme Monterey kurulumu

Halit Ildız

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Kingston HyperX Fury Black (4x8) 32 GB 1600 MHz DDR3 CL10
SSD veya HDD modeli
ADATA XPG SX8100 3D NAND NVMe Gen3x4 PCIe M.2 2280
Ekran kartı
AMD Radeon HD 5800
Anakart
MSI H97 GAMING 3
İşlemci
Intel i5 4590
Selam arkadaşlar. Aşağıda belirttiğim sisteme Monterey kurmak istiyorum. Şu an mevcut olarak Mavericks kurulu. Öneri ve yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart: MSI H97 Gaming 3
İşlemci: Intel i5 4590 Haswell.
Ekran k: Radeon HD 5800.
RAM: 32 GB 1600 MHz.

Yaklaşık 1 sene kadar önce kurulum yapmayı denemiştim fakat hatasını tam olarak hatırlamamakla birlikte işlemcim ve ekran kartım ile alakalı sıkıntılar yaşamıştım. Çok üzerinde durmadım ve geldiğimiz noktada bu sisteme ihtiyacım hasıl oldu. Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Evet tekrar ben. Aynı sisteme RX 5700 XT ekran kartı aldım. Sitedeki güncel imaj ve güncel OpenCore sürümü ile yükleme yapmayı deniyorum. Install ekranı geliyor seçiyorum ve yazılar akmaya başlıyor. Yazıların akması bittikten sonraki ilk siyah ekranda takılı kalıyorum. Fare imleci vs. Hiçbir şey yok. @claus @Kleyn

Bu da config dosyam

Son düzenleme:
Tamamdır deniyorum.

Son mesajımı düzenleyemediğim için yeni mesaj atmak durumunda kaldım. Kurulum tamamlandı ülke ve bölge seçim ekranına geldim. Ülke bölge seçimini, yazım ve konuşma dillerini, erişilebilirlik ve ağ seçeneklerini seçebiliyorum. En son bağlantı türünü "DHCP kullanarak" olarak seçip sürdür dediğim zaman gri bir ekran geliyor. Show TV logosu bir süre dönüyor ve "ayarlama yardımcıdı beklenmedik şekilde kesildi." uyarısı alıyorum. Yeniden aç, bildir ve yok say seçenekleri mevcut. Hangisini seçersem seçeyim yeniden başlatıyor kendini. @claus

Son düzenleme:
Masaüstüne ulaştım ama sanırım birkaç kext yüklemem lazım. Ben en son Mavericks sistem kurmuştum tabii çok şey değişmiş. Multibeast'ler falan vardı şimdi tabii bulamıyorum ne nerede

Yeni konular

Geri
Yukarı