MSI katana 15 B12vgk mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Ashepherd

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
rtx 4070m
İşlemci
i7 12650h
Merhaba, MSI katana 15 B12vgk RTX4070 ekran kartlı modeli kullanıyorum. Başlarda aldığımda RDR2'de oynarken 1 2 defaya mahsus mavi ekran hatası almıştım ve önemsememiştim fakat CarX Drift Racing Online adlı oyuna her girdiğimde başta normal şekilde oynarken 10 15 dakika sonrasında oyun donuyor Spotify'da müzik sesi devam ediyor fakat Windows çöküyor arama çubuğu vesaire kullanılamıyor masaüstünde donarak kullanılıyor. Power tuşundan kapatmaya çalıştığımda kapanmıyor ben de ekranı indirip uyku moduna alıyorum kaldırdığımda mavi ekran hatası geliyor. BlueScreenView'de hata bu şekilde. Hataların hepsi aynı dosyadan kaynaklı yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• 1696421371545.png
    1696421371545.png
    493,4 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam dump dosyasını at bu programın sonuçlarından hiçbir şey anlaşılmıyor.

Yanlış yüklemişim düzenlerken cevap yazdınız kusura bakmayın 😅

Sorun ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyor.

Rich (BB code):
Image path: nvlddmkm.sys
Image name: nvlddmkm.sys
Browse all global symbols  functions  data
Timestamp: Tue Sep 12 22:56:26 2023 (6500C26A)

Şöyle yapalım, mevcut sürümü kaldırıp linkteki sürümü indir. Sonra biraz kullan bilgisayarı eğer mavi ekran tekrarlarsa dosyaları at, tekrarlamazsa hayırlı olsun diyelim.

Rich (BB code):
Browse all global symbols functions data.

Şöyle yapalım, mevcut sürümü kaldırıp linkteki sürümü indir. Sonra biraz kullan bilgisayarı eğer mavi ekran tekrarlarsa dosyaları at, tekrarlamazsa hayırlı olsun diyelim.

Teşekkür ederim deneyeceğim.

Rich (BB code):

Rich (BB code):

Maalesef herhangi bir düzelme olmadı acaba MUX Switch otomatikde olduğu için olabilir mi onu deneyeceğim şimdi.

denedim fakat olmadı bunlar biraz önceki mavi ekranın minidumpları ne olur yardım edin çıldırmak üzereyim 😂😂

Son düzenleme:
Teşekkür ederim deneyeceğim.

Maalesef herhangi bir düzelme olmadı acaba MUX Switch otomatikde olduğu için olabilir mi onu deneyeceğim şimdi.

Denedim fakat olmadı bunlar biraz önceki mavi ekranın minidumpları ne olur yardım edin çıldırmak üzereyim 😂😂

Sürücüyü güncelledin mi? Ekran kartınla alakalı herhangi bir ayar yaptın mı? Bunları da söyle, ona göre ilerleyelim. Sürücü konusuna gelirsek ilk dosyalarındaki ile aynı görünüyor.

Ek olarak Intel asistanı indirip güncellemelerini yap.

Sürücüyü güncelledin mi? Ekran kartınla alakalı herhangi bir ayar yaptın mı? Bunları da söyle, ona göre ilerleyelim. Sürücü konusuna gelirsek ilk dosyalarındaki ile aynı görünüyor.

Ek olarak Intel asistanı indirip güncellemelerini yap.

Sürücüyü silip attığınız linktekini indirdim fakat bilgisayarı güvenli moda alamadım bende almadan yaptım onun dışında başka bir ayar yapmadım şimdi Intel'i güncelliyorum söylediğiniz gibi.

Sürücüyü silip attığınız linktekini indirdim fakat bilgisayarı güvenli moda alamadım bende almadan yaptım onun dışında başka bir ayar yapmadım şimdi Intel'i güncelliyorum söylediğiniz gibi.

GeForce Experience üzerinden güncelleme var mı diye kontrol eder misin?

Geri
Yukarı