MSI katana 15 B12VGK-087xtr mavi ekran hatası ve çökmeler

İşletim sistemi
Windows 11

Alim07600

Hectopat
RAM
DDR V 16GB (8GB*2, 4800MHz)
SSD veya HDD modeli
2x M.2 SSD slot (NVMe PCIe Gen4)
Ekran kartı
RTX4070, GDDR6 8GB
Anakart
Integrated SoC
İşlemci
Intel i7-12650H
Bilgisayarı aldığım günden beri problem yaşıyorum. Rastgele ve saçma yerlerde ekran donuyor ve yaklaşık 2dk sonra ekran parazitlenip mavi ekran hatası vererek yeniden başlıyor bilgisayar. Problemlerimi yazdığım kağıt ile servise yollamama rağmen bir sorun tespit edilemediğini söylediler. Bende çareyi internette bulmaya karar verdim.
Bilginize sığınıyorum arkadaşlar gönül rahatlığı ile kullanmak istiyorum artık şu bilgisayarı.
Bilgisayar MSI katana 15 B12VGK-087xtr
Intel i7-12650H
RTX 4070(mobil) ekran kartı.
16 GB RAM.
1TB SSD.
Windows 11 kurulu.
SSD'yi yukarıya yanlış yazmışım aslında Samsung mzVL41T0HBLB-00btw

Minidump dosyalarını da buraya bırakıyorum.

Yardımcı olabilecek kimse yok mu arkadaşlar?

@LSD @Enes3078 hocam bir bakabilirseniz cok sevnirim.

Son düzenleme:
DDU ile ekran kartı sürücünüzü silip yeniden yükleyin.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü silip yeniden yükleyin.

denedim ama ise yaramadi

Bende aynı sorundan muzdaribim aynı model laptopa sahibim bu arada çözüm bulursanız yardım edin 😂

Bu arada GeForce Experience kaldırınca düzeliyor benim şimdilik bulduğum çözüm bu.

Deneyelim bakalım ama yüklü değilken de çöküyordu.

Sabahtan beri bu saate kadar uğraşıyorum denemediğim şey kalmadı. Bir Allah'ın kulu da yardım etmedi. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar ekran kartına fatiha okusun artık.

Son düzenleme:

Sabahtan beri bu saate kadar uğraşıyorum denemediğim şey kalmadı. Bir Allah'ın kulu da yardım etmedi. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar ekran kartına fatiha okusun artık.
Sorununuz ekran kartı muhtemelen donanımsal bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

Eski sürümü deneyip hala çöküyorsa sorun donanımsal muhtemelen.

DDU ile kaldır msi.com üzerinden NVIDIA sürücüsünü indir sadece Denetim Masası kuruluyor zaten haber et sonucunu bende merak ediyorum.

Geri
Yukarı