MSI katana 17 vs ASUS ROG STRIX G16

M e l i s s a

Hectopat

Merhaba, bu iki bilgisayar arasında takılı kaldım. Sebebini açıklayayım.
MSI için bazı yorumlar kronik menteşe sorunu var demiş, kimileri yazılımsal uyuşmazlık var demiş vs. kafamı çok karıştırdı. Özellik açısından tam istediğim gibi. Ekran büyük, işlemci ve ekran kartı yüksek ve numpad bulunuyor.

ASUS için ise bir sorun göremedim. Numpadi yok sadece. MSI'a göre daha düşük elbette ancak belki RAM & SSD yükseltmesi yaparım ileriki zamanda diye düşündüm ama bir yandan uğraşmak da istemiyorum.

Uzatmayayım. MSI hakkında bana kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Mart bitmeden almayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI alın geçin. Bende birkaç ay önce laptop araştırıyordum fakat hiç de öyle uyuşmazlık yaşayan bir yorum görmedim MSI için aksine stabil çalışıyor birçok markaya göre de. Ayrıca 4070 mobil ekran kartı daha işinizi görecektir.

Gerek RTX 4060 gerekse RTX 4070 için eğer ki işlemci odaklı bir iş yapmıyorsanız fiyatları gereksiz, zira piyasada Upgrade'ler ile dahi çok daha ucuza çıkacak cihazlar var. 70K'ya çıkınca RTX 4080 cihazlara bakın, bariz performans farkı var ve özellikle 16 GB VRAM ile uzun yıllar iş ve oyun performansında çok daha verimli olacaktır.

Teşekkür ederim hepinize arkadaşlar ROG'da karar kıldım sanırım ve gidip onu görüp öyle kullanmayı düşünüyorum.
Bir sorum daha olacak da, Vatan Bilgisayar'da attığım linkteki ROG stokta yok. Mağazaya önden ücret ödenince mi geliyor yoksa ücret ödemeden sipariş verip gelince bakıp alabiliyor muyuz?

Teşekkür ederim hepinize arkadaşlar ROG'da karar kıldım sanırım ve gidip onu görüp öyle kullanmayı düşünüyorum.
Bir sorum daha olacak da, Vatan Bilgisayar'da attığım linkteki ROG stokta yok. Mağazaya önden ücret ödenince mi geliyor yoksa ücret ödemeden sipariş verip gelince bakıp alabiliyor muyuz?
ROG alacaksan buradan daha uyguna alabilirsin.

Vatandan alacaksan dikkat et. Ürün stokta yoksa stokta olan mağazayı bulun! Yoksa teşir ürünü gelebilir!

Geri
Yukarı