MSI Laptop HDD söküldükten sonra açılmaması

• Konuyu başlatan Kip
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B
382226

EFI bölümü görünüyor üstünde. Kurtarma USB'si oluşturdum onu deneyeceğim şimdi.

Boot mode LEGACY yaptığımda sadece boot menüsüne giriyor, SSD'yi boot etmeye çalıştığımda ise en baştaki hata çıkıyor. UEFI boot modda tepki yok.
Arkadaşın dediği gibi EFI kısmı HDD'de kalmış muhtemelen. Ben de ilk defa görüyorum böyle bir şey. Şu anki yaptığınız işlemin sonuçlarını paylaşırsanız sevinirim takipteyim ben de.

Arkadaşın dediği gibi EFI kısmı HDD'de kalmış muhtemelen. Ben de ilk defa görüyorum böyle bir şey. Şu anki yaptığınız işlemin sonuçlarını paylaşırsanız sevinirim takipteyim ben de.
Kurtarma USB'sinde de Windows görünmüyor. MSATA SSD adaptörüm de yok. Ubuntu USB çalıştırıp içindeki dosyaları harici HDD'me atacağım. Daha sonrasında formatlarım.

Kurtarma USB'sinde de Windows görünmüyor. MSATA SSD adaptörüm de yok. Ubuntu USB çalıştırıp içindeki dosyaları harici HDD'me atacağım. Daha sonrasında formatlarım.
Peki şu anda SSD'de kurulu olan sistem hiç mi açılmıyor? Yani HDD çıkarttığınız zaman yalnızca SSD ile boot etmiyor mu sistem?

Benim şu ana kadar bildiğim, HDD'de bağımsız olarak EFI bölümü bulunur, boot vs. anakartta tutulurdu.

Peki şu anda SSD'de kurulu olan sistem hiç mi açılmıyor? Yani HDD çıkarttığınız zaman yalnızca SSD ile boot etmiyor mu sistem?

Benim şu ana kadar bildiğim, HDD'de bağımsız olarak EFI bölümü bulunur, boot vs. anakartta tutulurdu.
Sistem hiç açılmıyor nedense. Ubuntu üzerinden bütün dosyalarıma erişebiliyorum şu anda Windows dosyaları da eksiksiz görünüyor. Ama masaüstünde tutulan dosyaların nerede olduğunu çözemedim.

Edit: Users/Kullanıcı/Desktop

EFİ bölümü disk içinde otomatik oluşturuyor Windows, yanında birkaç bölüm daha. EFİ bölümü dediğiniz gibi görünüyor fakat zannımca bölümler hasar görmüş. Dediğiniz yöntem ile kökünden çözmek daha mantıklı. User/(kullanici_adi)/Dekstop şeklinde olması lazım. Ekran görüntü atabilir misiniz, çözemez iseniz?

Sistem hiç açılmıyor nedense. Ubuntu üzerinden bütün dosyalarıma erişebiliyorum şu anda Windows dosyaları da eksiksiz görünüyor. Ama masaüstünde tutulan dosyaların nerede olduğunu çözemedim.
C:\Users\K.adi\Desktop 'da olması gerek.

Eğer yoksa ortak kullanıcılara atıyor bazen Windows.
Legacy olarak girdiğinizde chkdsk yapmayı denediniz mi SSD'ye ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı