MSI laptop şarj olmuyor

ali gülsüz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, durumumuz çok iyi olmadığı birinden ucuz 2. el bir laptop aldım. Bana bataryasında sorun olduğunu, değiştirirsem sorunumun gideceğini söyledi. Ben de gidip yeni batarya aldım ancak tahmin ettiğim gibi olmadı. Batarya şarj olmuyor. Ayrıca şarjdan çıkarsam dahi şarj oluyor gözüküyor ve alttaki ışığı yanıyordu. Aygıt yöneticisinden driverları sildim yükledim, her şeyi denedim ancak çözüm bulamadım. Bataryanın içindeki şarj 0'a ulaştı, artık şarjdan çıkarınca tak diye gidiyor...

Arkadaşlar öncelikle merhaba, durumumuz çok iyi olmadığı birinden ucuz 2. el bir laptop aldım. Bana bataryasında sorun olduğunu, değiştirirsem sorunumun gideceğini söyledi. Ben de gidip yeni batarya aldım ancak tahmin ettiğim gibi olmadı. Batarya şarj olmuyor. Ayrıca şarjdan çıkarsam dahi şarj oluyor gözüküyor ve alttaki ışığı yanıyordu. Aygıt yöneticisinden driverları sildim yükledim, her şeyi denedim ancak çözüm bulamadım. Bataryanın içindeki şarj 0'a ulaştı, artık şarjdan çıkarınca tak diye gidiyor...

Batarya değil adaptör bozuk demek ki.
Bir servise bırakıp sorunun neden kaynaklı olduğunu öğrenmek mantıklı olacak. Adaptör satın alıp düzelmeme durumu var. Anakart ile ilgili bir sorunda olabilir.

Bildiğim kadarıyla batarya takılan yerlerde 3 yer olur. Biri elektrik vermek diğeri almak sonuncusu ise topraktır. Elektrik vermek(bataryaya) için olan yer zarar görmüş olabilir mi?

Bildiğim kadarıyla batarya takılan yerlerde 3 yer olur. Biri elektrik vermek diğeri almak sonuncusu ise topraktır. Elektrik vermek(bataryaya) için olan yer zarar görmüş olabilir mi?
bu batarya telefon değil bilgisayar bataryası hemen hemen 9 pin var
Batarya değil adaptör bozuk demek ki.
Bir servise bırakıp sorunun neden kaynaklı olduğunu öğrenmek mantıklı olacak. Adaptör satın alıp düzelmeme durumu var. Anakart ile ilgili bir sorunda olabilir.
Şarj adaptörü ile bir sorun olduğunu düşünmüyorum arkadaşımın laptopu aynı onun şarj aletinde de denedim hiç birşey olmadı. Benim şarj aletim onunkini etti
ayrıca laptop kendi kendine şarj olduğunu sanıyor şarjdan çıkarsamda şarj ışığı yanıyor.

Bu batarya telefon değil bilgisayar bataryası hemen hemen 9 pin var

Şarj adaptörü ile bir sorun olduğunu düşünmüyorum arkadaşımın laptopu aynı onun şarj aletinde de denedim hiçbir şey olmadı. Benim şarj aletim onunkini etti
Ayrıca laptop kendi kendine şarj olduğunu sanıyor şarjdan çıkarsamda şarj ışığı yanıyor.

Anakartta bir sorun var o zaman.
Bunun için yine servise göndermende fayda olduğunu söylüyorum.

Geri
Yukarı