MSI Laptop Tavsiyesi

stew

Kilopat
Daha fazla  
Uzun süre düşündükten sonra MSI notebooklarının bu modellerinin bana uygun olduğuna kanaat getirdim. Fakat hangisini alacağımı bilemiyorum ve ikisi arasında seçim yapmakta zorlanıyorum. Hangisini almamı tavsiye edersiniz? Ya da önerebileceğiniz daha iyi modeller varsa önerebilir misiniz?

Yorumunuz için teşekkürler. Fakat ben bu ikisi arasında fiyat farkı gözetmiyorum, hangisi daha iyi ise onu almak istiyorum. Şunuda merak ediyorum ge70 olan model ekran kartı gtx 850m olduğu halde ve işlemcisi i5 olduğu halde nasıl daha pahalı olabiliyor. Gp70 olan modelin ekran kartı Gtx 950m ve işlemcisi i7. Bu ikisi arasındaki fiyat farkı neyden kaynalanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen kasa farkından ortaya çıkıyor. GE serisinin kasaları daha kaliteli. Steelseries klavye gibi vs. gibi değerler farkı ortaya çıkarıyor. GP serisinde de kasanın kalitesinden kısılarak işlemciye yükleniliyor.

Mesele istersen şöyle i5+GTX 950M+128GB SSD'li bir modelde alabilirsin. Sen 17.3 tercih ediyorsun diye, 17.3 laptoplar paylaştım. 15.6 alsan biraz daha ucuzlayacaktır.

MSI GP70 2QF-657XTR Leopard Pro Core i5-4210H 8GB 128GB SSD +1TB GTX950M 17.3" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim

Veya GE serisinden bir laptop alabilirsin. Özellikleri aynı sadece kasa farkı var.

MSI GE70 2QD-820XTR Apache Core i5-4210H 8GB 1TB GTX950M 17.3" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim

Tamamen kasa farkından ortaya çıkıyor. GE serisinin kasaları daha kaliteli. Steelseries klavye gibi vs. gibi değerler farkı ortaya çıkarıyor. GP serisinde de kasanın kalitesinden kısılarak işlemciye yükleniliyor.

Mesele istersen şöyle i5+GTX 950M+128GB SSD'li bir modelde alabilirsin. Sen 17.3 tercih ediyorsun diye, 17.3 laptoplar paylaştım. 15.6 alsan biraz daha ucuzlayacaktır.

MSI GP70 2QF-657XTR Leopard Pro Core i5-4210H 8GB 128GB SSD +1TB GTX950M 17.3" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim

Veya GE serisinden bir laptop alabilirsin. Özellikleri aynı sadece kasa farkı var.

MSI GE70 2QD-820XTR Apache Core i5-4210H 8GB 1TB GTX950M 17.3" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim
Tavsiyen için teşekkür ederim fakat tavsiye ettiğin laptoplardaki i5işlemci 4.nesil değil sanırım. Bu biraz sorun olabilir ilk tavsiye ettiğin laptop çok iyi fakat fiyat konusunda zaten sınırdayım bu yüzden bütçemi aşıyor. Benim ilk tavsiye ettiğim laptop indirimdeydi fakat sen baktığın zaman sanırım indirimi bitmiş olmalı o da yaklaşık 2, 840tl civarı birşey idi bana tavsiye edebileceğiniz daha iyi laptoplar varmı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı