Ryzen 5 5600 işlemci için kule tipi soğutma önerisi

Judlaww

Centipat
Daha fazla  

Linkte belitmiş olduğum soğutucuyu alacağım RGB olmayanı almak istiyordum ama stok kalmamış. Ve RGB olmayan ile arasında başka bir fark var mı bilmiyorum.

Sistem özelliklerim bu şekilde galiba montajıda yapılabilir gibi.
İşlemci:
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
Anakart:
MSI B550-A Pro 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 ATX anakart.
Ekran kartı:
MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16g V1 16 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.
RAM:
Adata Gammix D30 XPG 8 GB 3600MHz DDR4 Single kit RAM AX4U36008G18I-SR30
SSD:
Kingston 1TB KC3000 SKC3000S/1024G NVMe M.2 SSD (7000 MB okuma / 6000 MB yazma)
Kasa:
Vento neptune VG07F RGB siyah mid Tower Gaming kasa.
PSU:
FSP Hyper Pro H3-650 650W 80+ Bronze PSU.

Sizlerin düşüncelerinizi ve deneyimi olan varsa yorumunuzu bekliyorum.

Thermalright daha piyasaya yeni girmiş bir firima. Gösterdiğin soğutucunun soğutma perfomansı iyi ama uzun kullanımda ne olacağını bilemiyorum onun yerine bütçe yetiyorsa daha bilindik Deep cool AK400 Plus gibi soğutuclar alınabilir.

Linkte belitmiş olduğum soğutucuyu alacağım RGB olmayanı almak istiyordum ama stok kalmamış. Ve RGB olmayan ile arasında başka bir fark var mı bilmiyorum.

Sistem özelliklerim bu şekilde galiba montajıda yapılabilir gibi.
İşlemci:
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
Anakart:
MSI B550-A Pro 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 ATX anakart.
Ekran kartı:
MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16g V1 16 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.
RAM:
Adata Gammix D30 XPG 8 GB 3600MHz DDR4 Single kit RAM AX4U36008G18I-SR30
SSD:
Kingston 1TB KC3000 SKC3000S/1024G NVMe M.2 SSD (7000 MB okuma / 6000 MB yazma)
Kasa:
Vento neptune VG07F RGB siyah mid Tower Gaming kasa.
PSU:
FSP Hyper Pro H3-650 650W 80+ Bronze PSU.

Sizlerin düşüncelerinizi ve deneyimi olan varsa yorumunuzu bekliyorum.
Bütçen yetiyorsa linktekini al geç sen atmasan ben önerecektim zaten. RGB olmayan ile arasında fark yok onun stoğu bittiği için fiyatı yüksek gözüküyor. Bilindik marka diye iyi olmuyor. Ayrıca bu soğutucunun farklı işlemcilerdeki test sonuçlarını bilmeyen birinin yapacağı bir yorum yaptığınız yorum. Başka bir şey değil. Uzun kullanım derken? Sanki sıvı soğutma alıyoruz. Fan var boru var ne olacak sanki sıvı mı kaçıracak sıvı soğutma gibi? @ahmetonaldi

Bütçen yetiyorsa linktekini al geç sen atmasan ben önerecektim zaten. RGB olmayan ile arasında fark yok onun stoku bittiği için fiyatı yüksek gözüküyor. Bilindik marka diye iyi olmuyor. Ayrıca bu soğutucunun farklı işlemcilerdeki test sonuçlarını bilmeyen birinin yapacağı bir yorum yaptığınız yorum. Başka bir şey değil. Uzun kullanım derken? Sanki sıvı soğutma alıyoruz. Fan var boru var ne olacak sanki sıvı mı kaçıracak sıvı soğutma gibi? @ahmetonaldi

Araştırdığım kadarıyla Thermalright daha başarılı gibi.

Araştırdığım kadarıyla Thermalright daha başarılı gibi.
Öyle zaten hocam. Diğer arkadaşın dediği model ile karşılaştırılamaz bile. O modelin garantisi de muamma. Yurtdışı ürünü.
Hem normalden daha pahalı hem de bütçe PS120SE'ye yetiyorsa önermem.

Daha iyileri vardır belki ama aynı işlemci için ID-Cooling SE-224-XTS kullanıyorum, yükte 60 derece oluyor şimdiye kadar 62-63 gördüm en fazla. 1 yıla yakındır kullanıyorum, biraz sessiz.
Maalesef fiyatını hak etmeyen bir soğutucu hocam.

Öyle zaten hocam. Diğer arkadaşın dediği model ile karşılaştırılamaz bile. O modelin garantisi de muamma. Yurt dışı ürünü.

Olabilir, ben kendi deneyimimden bahsettim. Benim aldığımda bu kadar pahalı değildi zaten. Şu anda bu fiyata daha iyi soğutma performansı veren soğutucular olabilir.

Öyle zaten hocam. Diğer arkadaşın dediği model ile karşılaştırılamaz bile. O modelin garantisi de muamma. Yurt dışı ürünü.

Termal macun ne almalıyım peki?

Geri
Yukarı