MSI MAG CoreLiquid 240r sıvı soğutucudan gelen garip cızırtı sesi

Arkadaşlar aynı sorun şuan bende de var işlemci boşta 70 dereceleri görüyorum ses sorunuda var aynı şekilde yardımcı olursanız sevinirim.

Önerdiğiniz sıvı soğutucu var mı bide iade kabul ederlermi

Önerdiğim sıvı soğutucu olarak kendi aldığımı tavsiye edebilirim; gereksiz bir özellik de olsa pompa üzerinde ekranlı modellere bakmıştım. MSI veya NXZT nin modellerine bakmıştım. Cazip bir fiyat farkı çıktığı için MSI K240 modelini seçtim.

İade kabul edip etmeme durumları servis raporundan sonra konuşulabilir. Ama mutlaka ürünü gönderirken hem iade hem de değişim kararının bir arada verilmesini isteyin..

Aynı sorun ben de var. Kasanın üstünde bu ses çıkıyor, dik çevirince ses azalıyor ama artık motor çalışmıyor içendeki sıvı devir dayım etmiyor. Cpu overheat den pc kapanıyor.
Çözüm için böyle bi videodan bahseden var bana mantıklı geldi. Motor üstte kalmadıyla Motorda hava birikmesi sonucu sıvı devirdayımı başlayamıyormuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Deneyen olursa sonucu yazabilir mi?

Son düzenleme:
merhaba.
BENDEDE AYNISI OLMUŞTU. POMPA ARIZALI DENMİŞTİ.
MSI MAG CoreLiquid 240R 240 mm Sıvı İşlemci Soğutucusu .
ilk aldım kullanılmış geldi.iade ettim.
yenisi geldi.5-6 ay kullandım .meğer kullanamamışım. işlemci devamlı 100 dereceye çıkıyordu.garantiye gönderdim.bozukmuş ücret iadesi aldım.
pc açarken kıtır kıtır ses geliyordu. tamircinin dediği , çok soğukta kaldıysa donmuş olabilir dedi.
sorun çıkarmayacak ve bir seferliğine alabileceğim bir sıvı soğutucu araştırıyorum.tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

intel core i7-10700k.
msı meg z490 ace.
asus dual geforce rtx2060 evo.
corsair rm850 cp-9020196 gold modüler güç kaynağı.
MSI MPG GUNGNİR 110M TEMPERLİ CAM MİD TOWER ATX KASA.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki sorun nedir arkadaşlar?
Fanlara takılan herhangi bir kablo cisim yok.
6 aydır rahat kullanıyordum birden bu ses sorunu çıktı.
Kasayı yatay pozisyonda tutarsam ses kesiliyor dik koyarsam ses devam ediyor.
Tahminim pompada bir problem var ama bilen var ise yazabilir.
Aynı sorun bende de vardı servise götürdüm v2 modeli ile ücretsiz değişim oldu.
Garantili olması lazım ama.
Arkadaşlar aynı sorun şuan bende de var işlemci boşta 70 dereceleri görüyorum ses sorunuda var aynı şekilde yardımcı olursanız sevinirim.
Garantin varsa servise gönder V2 modeli ile ücretsiz değişim yapıyorlar.

cevap için teşekkür ederim.
artık çok geç.iücret iadesi yaptılar.
zaten marka modelden soğudum 2 kez üst üste sorun çıktı.
bu sıvı soğutucunun diğer elemanlarla en uygun olanı, en iyisi hangisi. tavsiyeniz varmı ?

intel core i7-10700k.
msı meg z490 ace.

cevap için teşekkür ederim.
artık çok geç.iücret iadesi yaptılar.
zaten marka modelden soğudum 2 kez üst üste sorun çıktı.
bu sıvı soğutucunun diğer elemanlarla en uygun olanı, en iyisi hangisi. tavsiyeniz varmı ?

intel core i7-10700k.
msı meg z490 ace.
V2 modelinden memnunum suanlik maşallah sıcaklık değerleri de çok güzel ryzen 5 5600 x var boşta 30 derecede geziyor. İlk versiyonda 60 derece altında zorluyordu.

Arkadaşlar bende de sıcaklığın yüksek değerlere çıkma durumu var maalesef üstelik daha geçen aralık ayında yine aynı sorunu yasayıp yeni sogutucu takmalarına rağmen.
MSI yetkisi servisini aradım ancak kutusuyla getirin bilgisini verdiler ben kasada nasıl sökebilirim bilmiyorum
Nasıl halledebilirim garantisi devam ediyor çıkarıp götüreceğim servise internetten baktım ancak detaylı montaj videosu göremedim
Yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Yukarı