MSI MAG Forge 100M Kablolama

IşQlı MşQlı

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, MSI MAG Forge 100M kasam var. Şu şekilde bir kablolama yaptım. Kötü mü olmuş? Nasıl geliştirebilirim? (İşlemci eksik fakat kablolamaya bir etkisi olmayacağından çok önemli değil diye düşünüyorum.)

Dosya Ekleri

• 20200509_153534.jpg
    20200509_153534.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 325
Başarılı :) Egzoz fanının kablosunu o şekilde toplamak yerine arkadan dolaştırarak daha temiz bir görüntü elde edebilirsiniz bence.

Güzel gözüküyor. Ferah olmuş. Kasanızın üstündeki boşluk çok ergonomik. Benim 465x corsair kasamda neredeyse üstte hiç boşluk yok. İki tane 8 pin cpu ve 2 fan kablosu sadece sol üstteki küçük delikten sıkış tıkış geçiyor. Gpu kablolarını alttan verseniz daha şık olabilir. Yer var mı bilmiyorum fotoğrafta gözükmüyor.

Başarılı :) Egzoz fanının kablosunu o şekilde toplamak yerine arkadan dolaştırarak daha temiz bir görüntü elde edebilirsiniz bence.
Haklısınız bir deneyeyim.
Güzel gözüküyor. Ferah olmuş. Kasanızın üstündeki boşluk çok ergonomik. Benim 465x corsair kasamda neredeyse üstte hiç boşluk yok. İki tane 8 pin cpu ve 2 fan kablosu sadece sol üstteki küçük delikten sıkış tıkış geçiyor. Gpu kablolarını alttan verseniz daha şık olabilir. Yer var mı bilmiyorum fotoğrafta gözükmüyor.
USB 3.0 kablosunun geçtiği yerden bahsediyorsanız gerçekten hiç yer yok orada :)

fotoğraf tam açılmamış. Psu üzerinde kablo boşluğu var sandım o yüzden söylemiştim. Bu haliyle en iyisini yapmışsınız.
Anladım, ben de birçok yerden geçirmeyi denedim (24 pin kablosunun olduğu bölüm, sağ alttaki geniş açıklık) fakat en temizi bu şekilde gözüküyor sanırım. Bu arada üstte boşluk olmasının sebebi, kasanın biraz uzun olması. Ben de ilerde oraya 240MM sıvı soğutma takmayı düşünüyorum.

Anladım, ben de birçok yerden geçirmeyi denedim (24 pin kablosunun olduğu bölüm, sağ alttaki geniş açıklık) fakat en temizi bu şekilde gözüküyor sanırım. Bu arada üstte boşluk olmasının sebebi, kasanın biraz uzun olması. Ben de ilerde oraya 240MM sıvı soğutma takmayı düşünüyorum.
Evet imkân varsa radyatörü üste takmak en sağlıklısı. Bide 280mm radyatör desteklese çok iyi olurmuş.

Evet imkân varsa radyatörü üste takmak en sağlıklısı. Bide 280mm radyatör desteklese çok iyi olurmuş.
Evet güzel olurmuş fakat zaten 240MM radyatörler bile yeterince pahalı :) 3600X için alıcam 240MM yeter diye düşünüyorum rahatça. Acelem yok zaten.

Parçalar toplanmış hayırlı olsun.
Evet hocam bütün parçalar gelsin, ayrıca konu açıp sistemi gösterecektim ve özellikle size teşekkür edecektim :D Sistem gerçekten çok güzel oldu. Sadece Amazon.com.tr üzerinden gelecek 3600X ve S40G'yi bekliyorum. Gümrükte sanırım şu an İstanbul'a gelmiş.

Geri
Yukarı