MSI MAG Forge 100M vs XPG Invader

Bütçe
550TL

polat.cbk

Hectopat
Yer
Bodrum
Arkadaşlar selamlar, odamın penceresi otoyola bakıyor, otoban gibi aynı (ormanlık alan). Masam çok tozlanıyor, kışın bile sildikten 2-3 gün sonra tozlar görülmeye başlıyor ve malum yaz mevsimine gireceğiz pencerem 7/24 açık olur. yaşadığım yerde yazın hava ortalama 40 derece oluyor.
Kıyaslama: 100M'de toz filtresi yok diye biliyorum. XPG INVADER'da ise bol bol her yerinde kaliteli toz filtresi bulunuyor. Hangisini almalıyım? Fan olayı çok dert değil çünkü ısınmayan parçalarım var. Birkaç ay sonra param olduğunda fan alabilirim.
MAG FORGE 100M 469TL-XPG INVADER 564TL.

Sistem:
İ3-10100F (stok soğutucu)
ASUS RX550 4GB
HIGH POWER 700W 80+ Bronz Eco
MSI B460M PRO
Patriot Viper Steel 8GB ram

Son düzenleme:
Fan dert değilse XPG alınabilir hocam. O kasayla sistem kurdum gerçekten 10 numara kasa. Lakin içinden 2 fan çıkıyor yanlış hatırlamıyorsam toz filtreleri ve malzemesi de kaliteli. 9 fan takılabilmesi cabası. Invader'ı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Arkadaşlar selamlar, odamın penceresi otoyola bakıyor, otoban gibi aynı (ormanlık alan). Masam çok tozlanıyor, kışın bile sildikten 2-3 gün sonra tozlar görülmeye başlıyor ve malum yaz mevsimine gireceğiz pencerem 7/24 açık olur. Yaşadığım yerde yazın hava ortalama 40 derece oluyor.
Kıyaslama: 100M'de toz filtresi yok diye biliyorum. XPG Invader'da ise bol bol her yerinde kaliteli toz filtresi bulunuyor. Hangisini almalıyım? Fan olayı çok dert değil çünkü ısınmayan parçalarım var. Birkaç ay sonra param olduğunda fan alabilirim.
MAG Forge 100M 469TL-XPG Invader 564TL.

Sistem:
i3-10100F (stok soğutucu)
ASUS RX550 4 GB.
High Power 700W 80+ bronz eco.
MSI B460M PRO.
Patriot Viper Steel 8 GB RAM.

Görünüm önemliyse invader eğer önemli değil derseniz MSI 100M ama zaten 100M de gayet güzel bir kasa.

Fan dert değilse XPG alınabilir hocam. O kasayla sistem kurdum gerçekten 10 numara kasa. Lakin içinden 2 fan çıkıyor yanlış hatırlamıyorsam toz filtreleri ve malzemesi de kaliteli. 9 fan takılabilmesi cabası. Invader'ı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
İçinden çıkan 2 fan da kaliteli diye biliyorum. Benim sistemime fazlasıyla yeterli olur. Teşekkürler önerin için.

Görünüm önemliyse invader eğer önemli değil derseniz MSI 100M ama zaten 100M de gayet güzel bir kasa.
Bütçeme göre en beğendiğim kasalar bunlar (Favorim Invader). Tek korkum fazla tozlanması.

Daha sonra fan eklerim diyorsanız kesinlikle Invander derim.
Teşekkürler.

Ben 100M kullanıcıyım 100M'den önce ekran kartım çok ısınıyordu hiç durmadan artıyordu daha sonra 100M aldım ekran kartı ısısı 10 derece düştü yani görünüş bakımından da bayağı güzel bir kasa ama invadera sıvı soğutma falan takarsanız ileride isteğinize bağlı çok hoş duracağını düşünüyorum :)

Ben 100M kullanıcıyım 100M'den önce ekran kartım çok ısınıyordu hiç durmadan artıyordu daha sonra 100M aldım ekran kartı ısısı 10 derece düştü yani görünüş bakımından da bayağı güzel bir kasa ama invadera sıvı soğutma falan takarsanız ileride isteğinize bağlı çok hoş duracağını düşünüyorum :)
Evet Invader için o tarz şeyleri düşündüm, para harcanırsa ortaya şaheser çıkıyor. :)

Hocam fan alsanız bile XPG model çok hava almıyor. Önerim MAG 100M hatta 100R.
Hava akışı olarak gayet iyi diye biliyorum hocam, yanlış mı biliyorum?

Hocam fan alsanız bile XPG model çok hava almıyor. Önerim MAG 100M hatta 100R.
Invader modelinin yanlardan hava alması için fazlasıyla yeterli boşluğu var. Benim kendi kullandığım Sharkoon TG5 kasasının bile hava alması gayet iyi ve yeterliyken XPG Invader tamamen açık 1 parmaktan fazla genişlikte boydan boya daha büyük kanallara sahip. Kasa hava almıyor demek inanılmaz büyük hata olur. Ha elbette bir mesh model kadar hava alması imkansız. Fakat işte her güzelin bir kusuru var. Mesh modellerde de toz büyük sıkıntı olabiliyor. Invader o fiyat aralığında alınabilecek en kaliteli ve toz filtresi anlamında en donanımlı kasalardan. Hatta yoğun bir kullanımda sisteminiz ısındı mı? Açın hocam öndeki mıknatıslı kapağı içerisi püfür püfür essin. Boydan boya ön toz filtresi sayesinde toz da almıyor

Invader modelinin yanlardan hava alması için fazlasıyla yeterli boşluğu var. Benim kendi kullandığım Sharkoon TG5 kasasının bile hava alması gayet iyi ve yeterliyken XPG Invader tamamen açık 1 parmaktan fazla genişlikte boydan boya daha büyük kanallara sahip. Kasa hava almıyor demek inanılmaz büyük hata olur. Ha elbette bir mesh model kadar hava alması imkansız. Fakat işte her güzelin bir kusuru var. Mesh modellerde de toz büyük sıkıntı olabiliyor. Invader o fiyat aralığında alınabilecek en kaliteli ve toz filtresi anlamında en donanımlı kasalardan. Hatta yoğun bir kullanımda sisteminiz ısındı mı? Açın hocam öndeki mıknatıslı kapağı içerisi püfür püfür essin. Boydan boya ön toz filtresi sayesinde toz da almıyor
Mesh ve sadece yanları hava alan kasalar arasında bayağı fark var. MAG 100R modeli mesh model olmasına rağmen camı kapatınca derece hayli yükseliyor. XPG Invader'da bu sıcaklık yükselişi daha da fazla olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı