MSI MAG274QRF monitör G-SYNC mi destekliyor FreeSync mi?

ihtiyar.gamer

Hectopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan almayı düşünüyorum. Ama şöyle bir durum var.

Vatan bilgisayarda Sync özelliği olarak FreeSync yazıyor.

Ama başka hangi siteye baksam Sync olarak bu monitör için G-Sync yazıyor. Hatta MSI'in kendi resmi internet sitesinde dahi aynı bilgi var.

Şimdi bu monitör G-Sync mi FreeSync mi destekliyor kafam çok karıştı.

Ben almayı düşünüyorum. Ama G-Sync olması önemli. Çünkü yakın tarihte 3070'te alma hedefim var.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekleme: bütçe 6.5 7k
Bu butceye başka bir monitör öneriniz olursa değerlendirebilirim. Nedense bu monitör beni çok kendine çekiyor ama farklı seçenekleri incelemekten zarar gelmez

FreeSync monitörlerde G-SYNC çalışıyor. YouTube'da arama yaparsan Türkçe anlatımlar da var. Çok sorunlu ve dandik model değilse FreeSync monitörde G-SYNC çalışıyor. Kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI G-Sync destekli diyorsa öyledir. Neden kafanız karıştı anlamadım. Vatan Bilgisayar monitörün kendi üreticisinden iyi mi bilecek?

MSI G-Sync destekli diyorsa öyledir. Neden kafanız karıştı anlamadım. Vatan Bilgisayar monitörün kendi üreticisinden iyi mi bilecek?

Kardeş 6.5K'dan fazla para veriyoruz. Her yerde farklı yazarken vatan da böyle yazması benim pek tabii kafamı karıştırır.
Ayrıca ben ne diyorum. 3070 alacağım ileride. Benim için G-Sync uyumu konusu önemli.
Ve tabii çok bilen biri olsam buraya niye konu açayım? Değil mi?

FreeSync monitörlerde G-Sync çalışıyor. YouTube'da arama yaparsan Türkçe anlatımlar da var. Çok sorunlu ve dandik model değilse FreeSync monitörde G-Sync çalışıyor. Kullanıyorum.

Hocam inşallah uzak olmayan bir tarihte 3070 alma hedefim var. Onun için Sync özelliği olarak direk G-Sync olan bir monitör zannediyordum ben bu monitörü. Yani FreeSync ama G-Sync'te çalışır gibisinden bir monitör almak olur mu? Bilemedim ki.

Kardeş 6.5kdan fazla para veriyoruz. Her yerde farklı yazarken vatan da böyle yazması benim pek tabii kafamı karıştırır.

Ayrıca ben ne diyorum. 3070 alacağım ileride. Benim için G-Sync uyumu konusu önemli.

Ve tabii çok bilen biri olsam buraya niye konu açayım? Değil mi?

Vatanda'ki yazının kafanızı karıştırması saçma diyorum ben de kendi sitesinde bile G-Sync yazıyorken. Zaten vatan da paylaşılan görsellerde aşağı doğru indikçe G-Sync yazan bir sürü görsel görebilirsiniz. Muhtemelen üstteki arkadaşın dediği gibi bazı FreeSync monitörlerde G-Sync açılabiliyor NVIDIA'nın bu konuda bir desteği var o şekilde çalışıyor olabilir. Ayrıca içiniz rahat etsin diye NVIDIA GeForce G-SYNC Gaming Monitors
Bu siteden modeli arattım G-Sync compatible kısmında yer alıyordu.

Yapılan testlerde G-SYNC modüllü monitör ile FreeSync monitörde G-SYNC çalıştırmanın bir farkı olmadığı tespit edilmiştir.
Aksine NVIDIA'nın G-SYNC modülü ısınıyor, HDMI ve DisplayPort çıkışlarına sınırlama ve versiyon düşüklüğü getiriyor. Bunun sonucunda da yüksek Hz, yüksek BIT ve yüksek çözünürlüğün üçüne birden sahip olan panelde bu üçünü aynı anda tam performansta kullanamıyorsun.
Zaten yeni G-SYNC monitörlerin çoğunda G-SYNC modülü kullanılmadan sadece NVIDIA'dan onay alarak G-SYNC destekli diye çalışıyor. Özetle aslında FreeSync monitörler.
Bu konuda biraz araştırma yapıp güncel G-SYNC teknolojisi hakkında bilgi almanızı öneririm. Bilgileriniz çok eski. Dereden çok sular aktı. Yanlış tercihlerde bulunacaksınız.

Vatandaki yazının kafanızı karıştırması saçma diyorum bende kendi sitesinde bile G-Sync yazıyorken. Zaten vatan da paylaşılan görsellerde aşağı doğru indikçe G-Sync yazan bir sürü görsel görebilirsiniz. Muhtemelen üstteki arkadaşın dediği gibi bazı FreeSync monitörlerde G-Sync açılabiliyor NVIDIA'nın bu konuda bir desteği var o şekilde çalışıyor olabilir. Ayrıca içiniz rahat etsin diye NVIDIA GeForce G-SYNC Gaming Monitors
Bu siteden modeli arattım G-Sync compatible kısmında yer alıyordu.
Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Satın alımı yaptım. Memnun kalacağımı ümit ediyorum.
Yapılan testlerde G-SYNC modüllü monitör ile FreeSync monitörde G-SYNC çalıştırmanın bir farkı olmadığı tespit edilmiştir.
Aksine NVIDIA'nın G-SYNC modülü ısınıyor, HDMI ve DisplayPort çıkışlarına sınırlama ve versiyon düşüklüğü getiriyor. Bunun sonucunda da yüksek Hz, yüksek BIT ve yüksek çözünürlüğün üçüne birden sahip olan panelde bu üçünü aynı anda tam performansta kullanamıyorsun.
Zaten yeni G-SYNC monitörlerin çoğunda G-SYNC modülü kullanılmadan sadece NVIDIA'dan onay alarak G-SYNC destekli diye çalışıyor. Özetle aslında FreeSync monitörler.
Bu konuda biraz araştırma yapıp güncel G-SYNC teknolojisi hakkında bilgi almanızı öneririm. Bilgileriniz çok eski. Dereden çok sular aktı. Yanlış tercihlerde bulunacaksınız.
Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Aldım bakalım. Siparişi verdim.

peki sana bir soru. monitörü aldım G-sync özelliği yok. nasıl olacak? hani msı iyi biliyor diyorsun ya bir yardımcı olsana.

Geri
Yukarı