MSI MEG Z590 ACE XMP açılınca siyah ekran veriyor

tugaytorunok

Zeptopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba. Bu XMP sorunu ile ilgili yazılara göz attım lakin benim yaşamış olduğum sorunu tam olarak karşılamayan bir sorun var.
Sorun şu şekilde: XMP açınca 3200MHz'e yükselmesi gereken RAM'ler maalesef siyah ekranda kalıyor. Voltaj artışı denedim olmadı. XMP profilden seçip F10 yaptım gene olmadı. Her ne denediysem maalesef RAM'ler hep 2666MHz'de kalıyor. Burada sistem yeni toplandı.

Sistem özellikleri:
Anakart MSI MEG Z590 ACE ve OC'de 5600'e kadar destekliyor.
İşlemci 11600k onun da 3200 MHz desteği var.
RAM'ler Hikvision hkED4161DAa2F0zb2 16 GB DDR4.
Power Supply Rampage 700W 80 Plus.

Var mı konu ile alakalı yardımcı olabilecek?

İade talebi oluşturdum amazon o konuda rahat. Ama soruna kafayı taktım. Nerede sorun yaşıyorum anlamadım.

3066 ya kadar yukselte bildim. Lakin 3200 de Siyah ekranda kalıyorum.

Son düzenleme:
İyi olmuş. Kim bilir 3066 MHz'de stabil çalışmıyordur. Bu hafta teknik destek kategorisinde Hikvision bellekleri gördüğüm üçüncü veya dördüncü konu bu.
İndirime girmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Yoğun bi ilgi görüyor. Ram konusunda bu ikinci vakam İlkinde de orijinal kutusunda sahte ram satmışlardı şu Çin işi olanlardan 3200mhz olan ram 1600 de çalışıyordu xmp desteği de yok. Burdan tekrar uyarmak lazım güvendiğimiz siteler dahi olsa bu tür işler başa gelebiliyor. En güzeli gözle görüp mağazalardan almak.

İndirime girmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Yoğun bi ilgi görüyor. Ram konusunda bu ikinci vakam İlkinde de orijinal kutusunda sahte ram satmışlardı şu Çin işi olanlardan 3200mhz olan ram 1600 de çalışıyordu xmp desteği de yok. Burdan tekrar uyarmak lazım güvendiğimiz siteler dahi olsa bu tür işler başa gelebiliyor. En güzeli gözle görüp mağazalardan almak.

Yoğun ilgi görse de kullandıkları DRAM yongaları kötü. Sorun yaşanmasının asıl sebebi bu, daha önce aynı belleği 3200 MHz CL18'de bile stabil çalıştıramamıştık.

Yoğun ilgi görse de kullandıkları DRAM yongaları kötü. Sorun yaşanmasının asıl sebebi bu, daha önce aynı belleği 3200 MHz CL18'de bile stabil çalıştıramamıştık.
Turkiyede maalesef şu anda fiyat performans odaklı gittiği için hersey bu gibi açıkları değerlendirmeye çalışan saticilarda türeyebiliyor. İlgin için teşekkürler

Geri
Yukarı