Çözüldü MSI MEGX399 CREATION BIOS Güncelleme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Can Tunçerler

Decapat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Merhaba, imzamda yazılı olan sisteme sahibim. BIOS sürümünü güncelleyemiyorum. İnternette biraz araştırma yaptım ve MSI Live Update v6.1.001 versiyonu ile BIOS'u Windows üzerinden güncellendiğini gördüm. Diğer versiyonlarda (daha yeni olanlarda) BIOS menüsü bulunmuyor, daha eski sürümleri ise sistem tarafından desteklenmiyor.

Anakartın BIOS sürümü 1.0 oldu ve açılışta "Del" tuşu ile BIOS menüsüne girmeye çalıştığımda ekrana görüntü gelmiyor ve "A6" debug code alıyorum, ekran kartını söküp yeniden taktıktan sonra 1 kere BIOS ekranına giriyor, sonrasında M-Flash ile BIOS güncellemeyi denediğimde; bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra USB'den BIOS dosyasını okumuyor ve hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyor, ekran direkt olarak uyku moduna geçiyor.

Eski ekran kartım ile de denedim, anakart üzerindeki BIOS Flashback girişine, içerisinde en güncel BIOS sürümünün adı ve uzantısını "MSI.ROM" olarak değiştirerek atıp da denedim, BIOS Flashback işlemini yaparken sadece 3-5 sn BIOS Flashback ışığı ve USB Flash Bellek ışığı yanıp sönüyor, başka herhangi bir işlem olmuyor.

(BIOS dosyasını MSI sitesinden indirdim, yasal en son sürüm v1.30)

Yardımcı olabilecek varsa sevinirim, şimdiden teşekkürler. @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Çözüm
Bence senin sorunun BIOS güncelleme sorunu değil BIOS'a girememe sorunu, farklı bir monitör, televizyon veya görüntü kablosu değiştirip denedin mi?
Bence senin sorunun BIOS güncelleme sorunu değil BIOS'a girememe sorunu, farklı bir monitör, televizyon veya görüntü kablosu değiştirip denedin mi?
Şimdi dediğinizi yaptım ve DisplayPort kablosu yerine HDMI kablosu ile ekran kartından görüntüyü aldım.

Çok ilginçtir ki daha önce de BIOS ekranına çok defa şu ana kadar kullanmakta olduğum DisplayPort kablosu ile bağlıyken girmiştim ancak BIOS'u v1.0'a çektikten sonra ekran kartını değiştirerek 1 sefer girebildim bu ekrana.

Şu anda HDMI ile görüntüyü alıyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler @MayCrasH

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı