MSI Monitörde Çizgiler Oluşuyor

Hayvansiterlik

Centipat
Daha fazla  
MSI model monitörümü laptopa mini DisplayPort ve HDMI kabloları ile bağlayarak kullanıyorum. Birkaç gün önce monitörde anlık oluşup giden çizgiler fark ettim. Bu kablolar ile alakalı mı yoksa monitörde bir problem mi var? Video linki bıraktım. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI model monitörümü laptopa mini DisplayPort ve HDMI kabloları ile bağlayarak kullanıyorum. Birkaç gün önce monitörde anlık oluşup giden çizgiler fark ettim. Bu kablolar ile alakalı mı yoksa monitörde bir problem mi var? Video linki bıraktım. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tek bir noktadamı oluşuyor yoksa herhangi bir yerde mi? Bir de kablonuz kaliteli mi?

Tek bir noktadamı oluşuyor yoksa herhangi bir yerde mi? Bir de kablonuz kaliteli mi?
Tek bir doğru boyunca oluşuyor. Ama bu doğru farklı yerlerde oluşabiliyor bazen. Genellikle alt kısımlarda oluyor ama. HDMİ kablom monitörün kutusundan çıkan kablo. DisplayPort kablom da S-Link marka. DP kablosu biraz eskidi 7-8 ayını dolduruyor.

Monitörlük bir durum yok. Görüntü bozuluyor. Aynı pikselleşme gibi. Bunun en genel sebebi kullandığınız kablodur.

Peki kablo olarak ne önerirsin? Laptop 3070 ekrankartlı 1080p çözünürlükte ve 360 Hz ekrana sahip. Monitör ise 1080p 165Hz. Laptopta Mini DisplayPort ve HDMI çıkışları var.

Peki kablo olarak ne önerirsin? Laptop 3070 ekrankartlı 1080p çözünürlükte ve 360 Hz ekrana sahip. Monitör ise 1080p 165Hz. Laptopta Mini DisplayPort ve HDMI çıkışları var.

Mini DP varsa çok iyi. Mini DP to DP ile bağlantı kusursuz olur.
Mini DP to DP bu kablo kalitelidir.
Sorun devam ederse sistem ve monitöre odaklanırız.

Anladım, bu ürünü satın alıp deniyorum o zaman. Sorunun monitör ya da sistemden kaynaklanma ihtimali var mı peki?

Teknoloji sektöründe her şey mümkün. Sorun için nokta atışı yapmak kolay olmuyor. Bazı sorunları deneyerek bulursun.

Sorunu çözebildiniz mi? Aynısı bende de oluyor ve kablo vs kaliteli.

Yeni konular

Geri
Yukarı